• Podsumowanie 12. kolejki Lotto Ekstraklasy

Za nami 12. kolejka Ekstraklasy. Dla szczecinian wyjątkowa, bo Pogoń zwyciężyła nad Legią, a frekwencja na Twardowskiego była drugą najwyższą po Lechu Poznań. A  jak to wyglądało na innych stadionach?

Cracovia męczyła, męczyła, ale wymęczyła i jej spotkanie z Wisłą Płock zakończyło się skromnym zwycięstwem nad Wisłą Płock 1:0. Płoczczanie mieli szansę wyjść na prowadzenie, gdyby Dominik Furman w koncertowy sposób nie przestrzelił karnego. Wtedy mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej.

Kolejne emocje… albo ich brak przeżyliśmy w Łęcznej, gdzie przyszłotygodniowy rywal Pogoni – Arka Gdynia, zremisował bezbramkowo z miejscowym Górnikiem. Mecz kompletnie bez historii.

W derbach Śląska, Piast okazał się lepszy od Ruchu pokonując go 2:1. Na uwagę zasługuje ładna bramka zza pola karnego strzelona przez Mokwę oraz to, że Ruch po tym spotkaniu znalazł się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Zagłębie Lubin oraz Lechia Gdańsk, to zespoły pretendujące do startu w europejskich pucharach. Spotkanie tych drużyn było jednym z ciekawszych w tej kolejce. Lechia mogła prowadzić do przerwy 3:0, ale nieskuteczność spowodowała, że do końca musiała drżeć o wynik. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gdańszczan 1:2.

W niedzielę dogorywający Lech nie sprostał nie sprostał na własnym stadionie wychodzącej powoli z dołka Wiśle Kraków. Gdy Paweł Brożek strzelał wyrównującą bramkę, nie jeden kibic Kolejorza pewnie wsiadał już do auta, by uniknąć korków. 1:1.

Oglądając mecz „na szczycie” pomiędzy Niecieczą, a Jagiellonią, kibice Pogoni mogli przez chwile poczuć się jak na Twardowskiego w zeszłym sezonie. 90 minut meczu, 2 strzały celne, 0 goli i cenny punkt zdobyty z wymagającym przeciwnikiem. Lechia to wykorzystała i została nowym liderem tabeli.

Kolejka zakończyła się w Kielcach, gdzie Korona uległa na Śląskowi Wrocław 1:2. Mecz charakteryzowała emocjonująca końcówka, w której padły 2 bramki. Dla kielczan to nauczka, że mecz kończy się po 90. minucie, a nie po strzelonej bramce w 83.. Dla wrocławian te 3 punkty były na wagę złota, ponieważ pozwoliły oddalić się od strefy spadkowej i zacząć spoglądać w kierunku pierwszej „ósemki”.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:2