Sezon 2018/2019 zakończył się również w I oraz II lidze, gdzie Pogoń Szczecin miała swoich przedstawicieli. Co tydzień sprawdzaliśmy jak szło im na boiskach w niższych ligach, a teraz pokrótce podsumowaliśmy ich sezon.
Dawid Błanik – Odra Opole (13 występów, 857 minut, 1 bramka)
Wiosnę na wypożyczeni w I lidze spędził Dawid Błanik, który w większości spotkań był podstawowym zawodnikiem Odry Opole. Drużyna prowadzona przez Mariusza Rumaka nie notowała dobrych wyników, a na lepsze statystyki bez wątpienia liczył też Błanik, który jedyną bramkę zaliczył dopiero w ostatniej kolejce w meczu z ŁKS-em Łódź. Wypożyczenie trwać będzie do końca 2019 roku, a więc najprawdopodobniej zawodnik nie wróci jeszcze do Szczecina.
Damian Pawłowski – Wigry Suwałki (30 występów, 2 270 minut)
W rundzie jesiennej Damian Pawłowski był podstawowym zawodnikiem Wigier Suwałki. Jego pozycja osłabła na wiosnę, jednak z przebiegu całego sezonu młody pomocnik może być bez wątpienia zadowolony. Łącznie w barwach zespołu z Suwałk rozegrał 30 spotkań, a co najważniejsze, drużyna utrzymała się na zapleczu Ekstraklasy. W nagrodę Pawłowski rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w Szczecinie pod wodzą
Kosty Runjaica.
Gracjan Jaroch – Bytovia Bytów (36 występów, 2 350 minut, 2 bramki)
Patrząc na liczbę występów w tym sezonie w barwach Bytovii na pewno zadowolony może być Gracjan Jaroch, ponieważ zebrał sporo doświadczenia na boiskach I ligowych. Niekorzystna jest jednak statystyka bramek, ponieważ dwa trafienia na pozycji napastnika nie mogą być dobrym rezultatem. Dodatkowo drużyna z Bytowa spadła z I ligi i ważą się obecnie jej losy, ponieważ bardzo możliwe, że klub nie będzie w stanie przystąpić choćby do II ligi.
Marcin Listkowski – Raków Częstochowa (30 występów, 2 337 minut, 3 bramki)
Najlepszy sezon w karierze Marcina Listkowskiego, ponieważ w Częstochowie bardzo szybko stał się podstawowym zawodnikiem. Nową pozycję znalazł dla niego też trener Papszun i do niedawna napastnik bądź skrzydłowy, występował teraz na pozycji bardziej cofniętej, w środku pola. Dobry sezon nie umknął uwadze w Szczecinie i Listkowski przygotowania rozpocznie z I zespołem Pogoni Szczecin, a my sami nie możemy się doczekać jaki pomysł dla niego będzie miał Kosta Runjaic.
Rafał Maćkowski – Chrobry Głogów (23 występów, 1 085 minut, 1 bramka)
Przeciętny sezon w Chrobrym Głogów rozegrał natomiast Rafał Maćkowski. O ile spotkań w I lidze nie rozegrał jeszcze aż tak mało, to jeśli spojrzymy na minuty, to jest to już niezbyt ciekawy wynik. Dodatkowo Maćkowski nie należy już do aż tak młodych zawodników, ponieważ skończył w tym roku 21 lat.
Łukasz Budziłek – Bruk Bet Termalica (13 występów, 1 170 minut)
Zimą na wypożyczenie do Bruk-Betu udał się Łukasz Budziłek, który z miejsca stał się tam podstawowym zawodnikiem. Nie szło mu źle, ponieważ aż w 7 spotkaniach zaliczył czyste konto. Budziłek ma z Pogonią nadal ważny kontrakt i na ten moment nie ma informacji czy latem wróci do Szczecina.
Kamil Słoma – Garbarnia Kraków (13 występów, 990 minut, 1 bramka)
Do walczącej o utrzymanie Garbarni zimą wypożyczony został Kamil Słoma. Misja utrzymania krakowskiego klubu na poziomie I ligi szybko została zaprzepaszczona. Czytając opinie kibiców na temat Kamila, robił on pozytywne wrażenie. Ostatecznie zdobył jednak tylko jedną bramkę w ostatniej kolejce w spotkaniu z Puszczą Niepołomice.
Mateusz Bochnak – Pogoń Siedlce (31 występów, 2 240, 4 bramki)
Najskuteczniejszy ze wszystkich wypożyczonych z Pogoni zawodników. Występował jednak na poziomie II ligi, gdzie reprezentował barwy Pogoni Siedlce. W swoim zespole był podstawowym zawodnikiem, a w lidze oraz Pucharze Polski zdobył cztery bramki. Bochnak podobnie jak Listkowski i Pawłowski przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczną z I zespołem ze Szczecina.
Szymon Jopek – Stal Stalowa Wola (25 występów, 1 512 minut, 1 bramka)
Szymon Jopek w Stali występuje już od poprzedniego sezonu, ponieważ został wypożyczony z Pogoni aż na półtora roku. Jeśli chodzi o liczbę występów to jak najbardziej może być zadowolony. Jeśli już grał, to najczęściej wychodził od pierwszej minuty. Słabszy moment miał tylko na początku sezonu, kiedy był przeważnie rezerwowym. Nie ma na ten moment jeszcze informacji o jego przyszłości, ponieważ wypożyczenie kończy się w czerwcu 2019 roku.
Błażej Starzycki – Błękitni Stargard (29 występów, 1 601 minut)
Sezon Błażeja Starzyckiego miał dwie twarze, ponieważ w rundzie jesiennej był podstawowym zawodnikiem Błękitnych Stargard. Na wiosnę nie było już tak kolorowo i najczęściej pojawiał się na boisku dopiero w drugiej połowie. Starzycki to jednak dopiero rocznik 2000, więc i tak może być zadowolony z doświadczenia jakie zabrał na boiskach II ligi.
Aron Stasiak – Wigry Suwałki (14 występów, 442 minut, 1 bramka) – Górnik Łęczna (8 występów, 541 minut)
Rundę jesienną Aron Stasiak spędził w Wigrach Suwałki, jednak nie spędził na boiskach I ligi zbyt wiele minut. W poszukiwaniu większych szans do gry udał się do Łęcznej, na niższy poziom rozgrywkowy. W sparingach w trakcie okresu przygotowawczego nie miał problemu ze zdobywaniem bramek, ale w spotkaniach ligowych nie zdołał ani razu wpisać się na listę strzelców. Patrząc na to, że jest jednym z najbardziej znanych wśród kibiców w Szczecinie zawodnikiem młodego pokolenia, to można uznać sezon w jego wykonaniu za małe rozczarowanie.
Bartosz Boniecki – Elana Toruń (4 występy, 107 minut)
Paweł Jachno – Elana Toruń (Brak występów)
Na pół roku do Elany Toruń wypożyczeni zostali zimą Bartosz Boniecki oraz Paweł Jachno. Obydwaj zawodnicy dołączyli jednak tylko do drużyn juniorskich z Torunia. Tylko Bartoszowi Bonieckiemu udało się w tym czasie zadebiutować na poziomie II ligi.
Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.
Trwa ładowanie komentarzy...