Aktualności

  • Pogoń międzynarodowa. Niepokojąca tendencja?

Latem Pogoń opuścili Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk i Mateusz Łęgowski. To czterej piłkarze z Polski, którzy zastąpieni zostali obcokrajowcami. Czy powinniśmy zacząć martwić się sposobem budowy drużyny?


- To nie jest do końca pytanie do mnie, ale chcę na nie odpowiedzieć. Nie jest celem Pogoni, aby mieć bardzo wielu zagranicznych zawodników w drużynie. Pewne okoliczności sprawiły, że tak to się jednak teraz potoczyło. Sprzedaliśmy kilku polskich zawodników do innych klubów - mówił w czwartek trener Jens Gustafsson.

Raków Częstochowa to najlepszy przykład, że nie zawsze duża liczba obcokrajowców oznacza problemy w budowie zespołu i można w ten sposób odnosić sukcesy, jeśli odpowiednio dobierze się piłkarzy. W Pogoni wkrótce może nastąpić sytuacja, że w składzie zobaczymy jednego piłkarza z Polski, lub nawet żadnego, bo czy kogoś zdziwiłby skład zaprezentowany poniżej?

Cojocaru - Wahlqvist, Loncar, Zech, Koutris - Biczachczjan, Gamboa, Ulvestad, Zahović, Grosicki - Koulouris

- Będziemy bardzo mocno jednak pracować nad tym, aby gracze z naszej Akademii wkrótce osiągnęli poziom I drużyny. To pierwsza rzecz, jaką możemy zrobić, aby przywrócić równowagę. Myślę, że w przyszłości będzie to wyglądać nieco inaczej. W tej chwili taki jest fakt, ale to nie jest sytuacja docelowa - dodał szkoleniowiec Dumy Pomorza.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 5044
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...