• Pogoń - Zagłębie 1:3. Puchary odjechały

Pogoń Szczecin przegrywa na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:3. Jedyną bramkę dla Portowców zdobył Ricardo Nunes, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Dumy Pomorza. Ta porażka bardzo komplikuje szanse Pogoni na awans do europejskich pucharów.

Zagłębie miało szanse już w pierwszej minucie spotkania. Oko w oko z Jakubem Słowikiem, po jego złym wybiciu, stanął Łukasz Piątek. Na nasze szczęście w ostatniej chwili przepchnął go Mateusz Matras. Po okresie lekkiej dominacji gości swoją szansę mieli Portowcy. W jednej akcji świetnie centrował Gyorcso, bliski celnego strzału był jeden z napastników i po kolejnej centrze ładnymi nożycami próbował Frączczak. Minutę później z dystansu próbował Dwaliszwili, niecelnie. W 23. minucie bliski pokonania Polacka był Łukasz Zwoliński. Indywidualnie zagrał Gyurcso, podał do Nunesa, ten strzelając przypadkowo podał do szczecińskiego napastnika, który próbował zaskoczyć bramkarza strzał z półobrotu. Pomylił się nieznacznie.  Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego

Druga połowa rozpoczęła się w bardzo wolnym tempie i nic nie wskazywało, że obie drużyny wrzucą w końcu wyższy bieg. Pierwsi groźniej zaatakowali Portowcy, ale dobre podanie Akahoshiego złym przyjęciem zepsuł Dwaliszwili. Strzałem z dystansu odpowiedział lider Zagłębia – Filip Starzyński, ale dobrze piłkę do boku sparował Słowik. Po kwadransie od wejścia w końcu pokazał się Przybecki, który najpierw nie przyjął dobrego zagrania od kolegi z zespołu, ale w drugiej części akcji dobrze wycofał piłkę przed pole karne do Ricardo Nunesa, a ten pewnym strzałem obok słupka umieścił ją w bramce. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. Dużo miejsca z lewej strony miał Starzyński, który świetnie wrzucił piłkę do Kubickiego, a młody zawodnik Zagłębia strzałem głową pokonał Słowika. Goście nie poprzestali na bramce wyrównującej. W 64. minucie ponownie akcja lewą stroną boiska, podanie w pole karne, a tam zadziwiająco dużo miejsca ma Woźniak, który pewnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pogoń niby próbowała jeszcze odrobić, ale mało w jej akcjach było konkretów. Pod koniec spotkania całkowitą bierność obrońców Pogoni wykorzystał Łukasz Piątek, który z 10 metrów zmusił Słowika do wyciągania piłki z bramki po raz trzeci w tym meczu.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:3

1:0 – 56’ Nunes
1:1 – 59’ Kubicki
1:2 – 64’ Woźniak
1:3 – 88’ Ł. Piątek

Żółte kartki: Fojut, Matras (Pogoń)

Pogoń: Słowik – Frączczak, Fojut, Czerwiński, Lewandowski (66’ Listkowski) – Gyurcso (46’ Przybecki), Matras, Murawski, Nunes – Dwaliszwili, Zwoliński (46’ Akahoshi).

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Tosik – Woźniak, Piątek, Kubicki, Starzyński (75’ Rakowski) – Janoszka, Piątek (84’ Papadopulos).