Nie miał powodów do zadowolenia po meczu z Ruchem trener Michniewicz. Zespół w pierwszej połowie spisywał się bardzo dobrze. Po przerwie jednak indywidualne błędy Dumy Pomorza dały zwycięstwo Ruchowi. Poniżej pomeczowe opinie trenerów.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu): Bardzo cenne punkty, na bardzo trudnym terenie. Pogoń to świetny zespół. Doświadczyliśmy tego na początku meczu. Dobrze jednak zareagowaliśmy. Później mecz się wyrównał, ale straciliśmy bramkę. Później karny i drugi. Myślę, że wygrywamy po dobrym meczu z obu stron. Dużo walki i emocji. Boisko nie sprzyjało, ale udało się kilka akcji przeprowadzić. Gratuluję chłopakom, bo na Cracovii zagraliśmy dobrze, a przegraliśmy.

Czesław Michniewicz (trener Pogoni): Co można powiedzieć o takim meczu? Dobrze zaczęliśmy, szybko straciliśmy. To nie odbiło się na naszej psychice i atakowaliśmy dalej. Mieliśmy kilka momentów po których mogliśmy zdobyć gola. Wiedzieliśmy, że 2:1 to wynik, który nie gwarantuje niczego. Można było zagrać lepiej w kilku sytuacjach i mieć 1 na 1 z bramkarzem. Podejmowaliśmy jednak złe decyzje. Później zaczeły się cuda z karnymi. Faul Fojuta był. Mamy później swoje sytuacje i kuriozalny moment w któym straciliśmy Słowika i punkty. Przestaliśmy wierzyć i to mnie najbardziej boli. Mieliśmy piłkę meczową, ale to Ruch strzelił trzeciego gola. Żałuję, że z wolnego w końcówce uderzał Nunes a nie Gyurcso. Podjęli taką decyzję chociaż podpowiadałem z ławki aby zrobił to Adam.