• Porażka w Poznaniu i powrót na dno tabeli

Pogoń Szczecin przegrała w 23. kolejce Lotto Ekstraklasy z Lechem Poznań 0:2. Dla Portowców taki wynik oznacza powrót na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Początek meczu to długo utrzymujący się przy piłce Lech Poznań. Goście mieli problemy z wyjściem ze swojej połowy i dłuższym utrzymaniem się przy piłce. W końcu jednak gra się wyrównała, jednak Pogoni nadal w kilku sytuacjach brakowało dokładności. Co gorsza podopieczni Kosty Runjaicia stracili bramkę po kontrataku. W 20. minucie piłkę na prawej stronie otrzymał Darko Jevtić. Przebiegł z nią kilkanaście metrów, aż zdecydował się oddać strzał z 16 metrów. Był on na tyle precyzyjny, że Łukasz Załuska musiał skapitulować. Swoje za uszami w tej akcji miał Nunes, który zbyt łatwo pozwolił piłkarzowi Kolejorza oddać strzał. Na pierwszą składną akcję Pogoni musieliśmy czekać aż do 40. minuty. Po dobrej wymianie piłki pomiędzy Frączczakiem i Murawskim otrzymał ją Zwoliński, ale będąc w polu karnym nie zdołał oddać celnego strzału. Pierwsza połowa bez wątpienia nie była udana dla Portowców, którzy mieli sporo problemów ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych.

Drugą połowę Pogoń rozpoczęła już z większym animuszem. Zmian też szukał Kosta Runjaić, który szybko wpuścił Listkowskiego za Murawskiego. Mimo lepszej gry Pogoni pierwszą stuprocentową sytuację mieliśmy w 64. minucie. Do piłki zgrywanej przez Drygasa kilka metrów przed bramką dopadł Zwoliński, ale fenomenalną interwencją popisał się Burić. Z czasem Pogoń spuściła z tonu i tempo meczu wyraźnie spadło. Lech jednak zagwarantował sobie spokojną końcówkę strzelając bramkę w 81. minucie. Trafienie zaliczył Emil Dilaver, który zgubił obrońców Pogoni przy rzucie rożnym i pewnym strzałem pokonał Załuskę. Do końca wynik nie uległ już zmianie. Przy wcześniejszym zwycięstwie Piasta w Gdasku, Pogoń spadła ponownie na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0

1:0 Darko Jevtić 20’

2:0 Emil Dilaver 81’

Żółte kartki: Dryga, Fojut, Piotrowski (Pogoń) Trałka, Jevtić (Lech)

Lech Poznań: Burić – Gumny, Vujadinović, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos, Majewski (68’ Radut), Jevtić, Situm – Gytkjaer (60’ Khoblenko).

Pogoń Szczecin: Załuska – Rapa, Fojut, Dvali, Nunes – Piotrowski, Murawski (53’ Listkowski), Frączczak, Drygas, Delev – Zwoliński.

Autor: Łukasz Lubkowski