• Portowcy daleko od zepsucia fety Legii

Pogoń Szczecin przegrała w ostatnim spotkaniu w tym sezonie z Legią Warszawa 0:3. Wojskowi tym zwycięstwem przypieczętowali swoje Mistrzostwo Polski. Małą ciekawostką jest, że wszystkie bramki dla Legii padły po rykoszetach.

Spokojnie rozpoczęli spotkanie zawodnicy obydwu drużyn. Legia utrzymywała się dłużej przy piłce, ale nie przekładało się to na stworzone sytuacje. W 14. minucie jednak Portowcy stracili bramkę bardzo pechowo. Na strzał z dystansu zdecydował się Jodłowiec, piłka odbiła się od Czerwińskiego i zmyliła Słowika. Wydaje się, że bramkarz Pogoni mógł szybciej zareagować w tej sytuacji. Kilkanaście minut później zza pola karnego próbował jeszcze Guilherme, ale minimalnie uderzył obok bramki. W odpowiedzi ładnym dośrodkowaniem popisał się Lewandowski i okazję uderzyć głową miał Dwaliszwili, ale dobrze wyciągnął się Malarz i sparował strzał napastnika Pogoni. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili, mimo że ich gra była daleka od idealnej.

Druga połowa rozpoczęła się od 10-minutowej przerwy spowodowanej odpalonymi przez kibiców Legii racami, które uniemożliwiły prowadzenie spotkania. Po wznowieniu gry sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Dawid Kort, ale zwyciężył w tym pojedynku Malarz. Ewentualna bramka i tak nie byłaby uznana, ponieważ młody zawodnik Pogoni był na spalonym. W 83. minucie piłkę blisko pola karnego stracił Kort, co szybko wykorzystali gospodarze - podanie Jodłowca do Nikolica, który strzela bramkę na 2:0. Piłka ponownie odbiła się jeszcze od Czerwińskiego. Chwilę później było już 3:0 dla Legii. Podanie do będącego w polu karnym Hämäläinena, który pokonuje Słowika znowu przy pomocy obrońcy Pogoni. Tym razem piłka odbiła się od Nunesa. Czas po ostatniej bramce w tym meczu to oczekiwanie obydwu zespołów na ostatni gwizdek arbitra.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:0

1:0 Czerwiński 14’ (samobój)

2:0 Nikolić 83’

3:0 Hämäläinen 86'

Kartki: Pazdan, Nikolić (Legia) Matras (Pogoń)

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hloušek – Guilherme, Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk – Hämäläinen (90’ Saganowski) – Nikolić.

Pogoń Szczecin: Słowik – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski (72’ Zwoliński) – Matras, Rafał Murawski – Gyurcsó (73’ Akahoshi), Kort (90’ Przybecki), Nunes – Dwaliszwili.