Aktualności

  • "Przegląd Sportowy": Sport bez postoju

Ograniczeń jest sporo, ale nikt nie myśli o tym, żeby zatrzymać sport. Przynajmniej na razie... - czytamy w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym".


Do późnych godzin wieczornych w piątek nie opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, które wchodzą w życie w sobotę, ale znamy zapisy projektu nowych regulacji, które wpłyną na świat sportu.

Pytanie, które na forach internetowych pojawia się najczęściej dotyczy tego, czy podczas przejażdżek rowerowych i biegania, trzeba zakładać maskę. Nie trzeba. „Obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego nie dotyczy sędziego, trenera oraz osoby uprawiającej sport” – otrzymaliśmy odpowiedź z biura prasowego ministerstwa sportu z zastrzeżeniem, że wszystko oparte jest na projekcie, a nie końcowym dokumencie.

Na stadionie i w hali 25 procent

Podobnie jest z odpowiedziami na pytania o sport zawodowy. Projekt nie przewiduje istotnych zmian dla rozgrywek zawodowych. W tak zwanej strefie żółtej trybuny będą mogły być wypełnione w 25 procentach, a w strefach czerwonych wydarzenia sportowe odbędą się bez udziału publiki. W strefie żółtej ma być udostępnione co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a jeśli nie będzie wyznaczonych miejsc – z zachowaniem odległości 1,5 metra. Obowiązek ten nie dotyczy m.in. opiekunów dzieci do 13 lat, osób z orzeczeniem o niepełnosprawności czy wreszcie osób „wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących”. W każdym z tych przypadków obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa. Przepisy będą tak samo dotyczyły sportów halowych i odbywających się na otwartym powietrzu.

– Na pewno uderzy w cały sport. Patrzę z przerażeniem na wzrost zachorowań. Robimy często badania, staramy się izolować zawodników. Nie da się jednak całkowicie odseparować piłkarzy – powiedział prezes Jagiellonii Cezary Kulesza i dodał, że zmniejszenie liczby widzów na trybunach uderzy w klub, ale na razie za wcześnie, żeby szacować straty. Spokój zachowują też szefowie PKO Ekstraklasy. – Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia oraz Zespołem Medycznym PZPN i na chwilę obecną nie ma ryzyka wstrzymania rozgrywek – zapewnia Bartosz Orzechowski, menedżer ds. komunikacji Ekstraklasa S.A. i dodaje, że „na testy wymazowe Ekstraklasa S.A. przekazała klubom 1,6 miliona złotych”.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Przegląd Sportowy
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 4283

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...