Aktualności

  • Ramirent gra razem z Pogonią Szczecin

Biznesowa Duma Pomorza została poważnie wzmocniona. Serdecznie witamy na portowym pokładzie firmę Ramirent. Cieszymy się, że nadszedł czas na nasze wspólne wyzwania! 


Ramirent jest obecny na polskim rynku od 2000 roku. To największy w kraju dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie wynajmu sprzętu budowlanego i rusztowań. Partner Pogoni Szczecin jest jednak marką znaną nie tylko w skali lokalnej, ale i europejskiej.

Działalność firmy jest oparta o grupy produktowe, czyli sprzęt budowlany, podnośniki, kontenery, rusztowania, podesty, platformy i dźwigi. Usługi firmowe już z samej definicji są przyjazne dla środowiska naturalnego. Wypożyczanie sprzętu budowlanego jest opcją proekologiczną w porównaniu do jego zakupu. Jeśli więcej osób wykorzystuje tę samą maszynę, wpływ na środowisko naturalne jest zredukowany. To jeden z ważnych filarów marki - troska o środowisko i odpowiedzialność biznesowa.

Do dyspozycji klientów marki pozostaje imponująca sieć oddziałów w Polsce, czyli ponad 50 jednostek oraz specjalne oddziały projektowe, dedykowane konkretnym inwestycjom budowlanym. Firma zatrudnia około 430 specjalistów, będących ekspertami z zakresu poszczególnych grup sprzętowych i wynajmu.

Ramirent wyróżnia solidność i kompleksowość oferty, ale także mocna pozycja branżowa i zaufanie największych polskich inwestorów budowlanych. Skutkiem wypracowanej marki jest udział w największych realizacjach dla budownictwa i przemysłu. Firma funkcjonuje w oparciu o wdrożone w 2020 roku certyfikaty ISO9001:2015, ISO14001:2015 i ISO45001:2018. Stawiając na Ramirent, wybierasz dobrze!

Z okazji zawarcia porozumienia porozmawialiśmy z Aleksandrem Sochą, Dyrektorem Zarządzającym firmy Ramirent.

Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin?

Od dziecka. Jak większość chłopaków interesowałem się piłką od najmłodszych lat. Wtedy jeszcze nie było transmisji meczów w telewizji, dlatego też, aby zobaczyć grę Pogoni, trzeba było wybrać się na stadion. Pierwszy raz na obiekt Pogoni zabrał mnie wujek. Później na mecze chodziłem ze „starszyzną” z podwórka. Wraz z kolegami upodobaliśmy sobie sektor 9, który był blisko piekiełka i można tam było ekspresyjnie pokibicować. To były wspaniałe czasy - szalik w granatowo-bordowych barwach uszyła mi babcia na drutach. W tamtym okresie, tzn. 30 lat temu, posiadanie szalika dużo znaczyło, teraz jest inaczej – w pełni profesjonalnie i komercyjnie. W mojej ocenie obecny poziom infrastruktury stadionowej i kibicowania na przestrzeni lat zmienił się całkowicie – oczywiście na plus.

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?

Dołączenie do inicjatywy Biznesowej Dumy Pomorza wynikało z kilku powodów. Samo połączenie sportu z biznesem wydaje się bardzo atrakcyjne i wpisuje się w nasze ramirentowe DNA. Podstawowe hasło w naszej firmie brzmi „Business&Fun” i stąd przystąpienie do BDP jest w pewien sposób spójne z tą logiką biznesową. Samych benefitów z przystąpienia jest dużo: uczestnictwo w elitarnej grupie na Pomorzu Zachodnim, możliwość zbudowania oraz wzmocnienia relacji z lokalnym biznesem, promocja naszej firmy. Aczkolwiek, chyba największym atutem była chęć powrotu na stadion i przeżywanie dobrych emocji, jakie można spotkać na stadionie. Jako osoby prowadzące firmę potrzebujemy inspiracji i impulsu do dalszego działania. W naszej ocenie samo uczestnictwo w meczach wzmocnione budową ciekawych kontaktów może zainicjować transferem dobrej, sportowej energii ze stadionu Pogoni Szczecin wprost do Ramirentu.

Jak i gdzie można skorzystać z Państwa usług?

Firma Ramirent jest największą firmą wynajmującą maszyny budowlane w Polsce i Europie. Wypożyczamy praktycznie wszystkiego rodzaju maszyny budowlane - od małego młota udarowego po 21. tonowe koparki, czy 43m podnośniki. W swojej ofercie posiadamy również kontenery i rusztowania. W celu spełnienia oczekiwań klientów Ramirent Polska podzielony jest na trzy segmenty: pierwszy segment odpowiada za wynajem maszyn budowlanych, drugi segment za biznes kontenerowy oraz trzeci segment za biznes rusztowaniowo-windowy. Z usług można skorzystać w oddziale szczecińskim, mieszącym się przy ulicy Świerczewskiej, jak również zapraszamy do wszystkich 50 oddziałów w Polsce i sieci ponad 1.000 oddziałów w Europie. Zapraszamy na stronę internetową oraz do pobrania aplikacji Rami-online. W tej chwili udoskonalamy e-commerce i proces wynajmu, tak aby można było wypożyczać maszynę bez konieczności drukowania ani jednego dokumentu.  

Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?

W duchu koncepcji „business&fun” dwukrotnie uzyskaliśmy tytuł „Great Place To Work” i zostaliśmy wybrani jako dziesiąty najlepszy pracodawca w Polsce. Liczymy na to, że najwyższa troska o dobro klienta wsparte autentyczną, dobrą atmosferą w firmie sprawiają, że klienci czują się zaopiekowani i miło spędzają czas w oddziałach Ramirent. Dodatkowym elementem wyróżniającym firmą jest fakt, że od lat jesteśmy trend setterem i wyznaczamy kierunki rozwoju branży wynajmowej. Pracujemy ciągle, aby być jeden krok przed konkurencją. Warto nadmienić, że Ramirent jest jedyną firmą na rynku posiadającą tak szerokie portfolio maszyn. Niedawno połączyliśmy się z firmą Loxam z Francji, a zatem dodatkowym atutem jest transfer wiedzy i wymiana doświadczeń między 30 krajami. Wierzymy, że nasza podstawowa wartość, którą jest dbałość o pracowników jest naszym największym atutem. To co dodatkowo odróżnia nas od konkurencji to dostępność w postaci największej sieci oddziałów zarówno w Polsce, jak i Europie, dodatkowo jako jedyni w branży wynajmowej posiadamy certyfikację ISO w zakresie jakości, bezpieczeństwa i środowiska. Jako lider rynku stawiamy właśnie na zmniejszenie śladu węglowego, zmniejszenie emisji paliw i tzw. zieloną flotę.

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3144

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...