Piłkarze Pogoni II Szczecin zdobyli punkt w Koninie. Zremisowali 1:1 z Górnikiem, choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie. Gola na wagę oczka zdobył Gracjan Jaroch.

W pierwszej połowie kibice w Koninie nie zobaczyli wielu strzałów. Bliscy szczęścia byli szczecinianie w 12. minucie. W polu karnym pojedynek główkowy wygrał Sebastian Kowalczyk, ale tuż po tym, jak piłka wpadła do siatki, sędzia liniowy dopatrzył się przewinienia i odgwizdał faul.

Nie minęło kilkanaście sekund a arbiter wskazał na wapno. Koninianie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia i wykorzystali ją. Pewnym wykonawcą jedenastki był Jakub Groszkowski.

Podopieczni Pawła Sikory próbowali odrobić wynik jeszcze w pierwszej połowie. Z dystansu uderzał m.in. Takafumi Akahoshi, ale dopiero trzy minuty przed przerwą na listę strzelców wpisał się Gracjan Jaroch, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie od Kowalczyka.

Drugą połowę rozpoczęli lepiej Portowcy. Z dystansu próbowali Kowalczyk i Dawid Kort, ale brakowało im precyzji. Z kolei w 66. minucie zakotłowało się pod bramką szczecinian. Po rzucie rożnym - i sporym zamieszaniu w polu karnym - strzelał Mateusz Majewski, ale obrońcy wybili piłkę. Chwilę później Paweł Błaszczak uderzał z najbliższej odległości, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Im bliżej końca, tym coraz więcej miejsca było w środkowej części boiska. Zarówno jedna, jak i druga drużyna próbowały zdobyć trafienie warte trzy punkty, ale ostatecznie Portowcy zremisowali 1:1 z Górnikiem.

W następnej kolejce szczecinianie podejmą Pogoń Lębork.