Zawodnicy Pogoni II Szczecin zremisowali 1:1 z Polonią Środa Wielkopolska, a gola - jeszcze w pierwszej połowie - zdobył Łukasz Zwoliński. Obie drużyny grały w piłkarskie dwa ognie, ale kibice, którzy przyszli w sobotę na obiekt przy ulicy Pomarańczowej obejrzeli tylko dwie bramki.

Od pierwszych minut Portowcy rzucili się do ataku. Pierwszy sygnał dał Dawid Kort, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Chwilę później dobrze odnalazł się na 7. metrze Sebastian Kowalczyk, minął rywala i oddał strzał, który z trudem sparował Adrian Lis na rzut rożny.

Autorem dwóch kolejnych sytuacji był Zwoliński. Najpierw uderzył z 5. metra, a następnie z okolic jedenastki. W obu pojedynkach Lis wyszedł zwycięsko. A jeśli nie udawało mu się to - wtedy pomagało szczęście. W 27. minucie Seiya Kitano huknął na bramkę, a piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała poza boisko.

Tuż przed trafieniem Zwolaka goście mogli objąć prowadzenie. W 33. minucie Krzysztof Bartoszak ruszył lewym skrzydłem i dośrodkował do Przemysława Otuszewskiego. Ten strzelił, ale doskonale na linii spisał się Jakub Słowik. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i chwilę później na listę strzelców wpisał się Zwoliński po dobrym podaniu Roberta Obsta z prawego skrzydła.

Radość szczecinian nie trwała długo, bo w 39. minucie wynik spotkania wyrównał Krzysztof Wolkiewicz.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Portowcy dłużej utrzymywali się przy piłce, dzięki czemu goście rzadko zagrażali bramce Słowika. W tej części meczu dwukrotnie na listę strzelców mógł się wpisać Kitano. Tuż po wznowieniu gry - po podaniu piętą Korta - jego uderzenie było niecelne, a w 74. minucie przegrał pojedynek sam na sam z Lisem.

Podopieczni Sikory w następnej kolejce zagrają z dobrze znanym im przeciwnikiem - Vinetą Wolin.