Piłkarze Pogoni II Szczecin przegrali 1:5 z GKS-em w Przodkowie. Honorowego gola dla Portowców zdobył Sebastian Kowalczyk w drugiej połowie.

- Ten mecz był zderzeniem piłki juniorskiej z seniorską - powiedział po końcowym gwizdku Paweł Sikora. - Przegraliśmy pod względem fizyczności. Jeśli chodzi o grę czy utrzymywanie się przy piłce to mieliśmy dobre fragmenty, ale zabrakło nam doświadczenia.

W pierwszej połowie padła jedna bramka, a na listę strzelców - w 4. minucie - wpisał się Paweł Czoska po szybko wykonanym rzucie z autu. Zawodnik przyjął piłkę na 16. metrze i precyzyjnie uderzył z woleja.

Po przerwie strzelanie również rozpoczęli gospodarze i po dwóch trafieniach Mateuszów - Łuczaka i Frankowskiego było już 3:0. Gola kontaktowego zdobył Kowalczyk w 76. minucie po akcji Rafała Maćkowskiego na skrzydle. Ten odegrał piłkę do Tomasza Boruckiego, który precyzyjnie dośrodkował do pomocnika. Ten dopełnił formalności i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

- Kilku błędów mogliśmy się ustrzec - przyznał Sikora. - Wiedzieliśmy, że rywale są dobrzy przy stałych fragmentach gry, a w taki sposób straciliśmy trzy gole. Źle kryliśmy przy polu karnym, czego efektem jest wysoka porażka.

W końcówce przodkowianie zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw Karol Domjan wyszedł sam na sam i pokonał Adriana Hengera, a następnie - tuż przed końcowym gwizdkiem - Łuczak po wrzutce ze skrzydła wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Kolejne spotkanie Portowcy zagrają w Szczecinie z KKS-em 1925 Kalisz.