Aktualności

Tempa nabierają spekulacje dotyczące nowego szkoleniowca Pogoni Szczecin. Jerzy Chwalek, dziennikarz Super Expressu informuje, że w klubie rozważane są dwie kandydatury trenerów z Chorwacji.


Pierwszy z nich to Dražen Besek. 54-letni szkoleniowiec, który jako zawodnik najwięcej czasu spędził w Dinamie Zagrzeb. W latach 1985-1991 rozegrał tam 130 spotkań. Był środkowym pomocnikiem.

Jeśli chodzi o jego karierę trenerską, to pracował przez wiele lat w klubach z bałkanów. Miał swój epizod w Polsce, gdy w latach 2003-2005 prowadził Zagłębie Lubin. Przez kilka lat pracował też z klubami z Chin oraz krótko prowadził tamtejszą reprezentację U-23. Ostatnim jego klubem był zespół z Malty - Birkirkara FC.

Druga kandydatura, o której pisze Jerzy Chwałek, to Krunoslav Jurcić (na zdjęciu). 48-latek jest wychowankiem Dinama Zagrzeb. Jako piłkarz występował też w Beveren, Torino i Sampdorii Genua. Zaliczył 21 spotkań w kadrze narodowej Chorwacji. Jako trener pracował głównie w swoim kraju, w klubach takich jak: Slaven Belupo, Lokomotiva Zagrzeb czy Dinamo Zagrzeb. Pełnił też rolę asystenta selekcjonera kadry narodowej. Dwa ostatnie kluby Jurcicia to próby pracy za granicą. Najpierw trenował Słoweński Maribor, a ostatnio był szkoleniowcem drugoligowca z Turcji - Adanasporu. Swego czasu spekulowano, że poprowadzi Wisłę Kraków.

Nazwisko nowego trenera powinniśmy poznać po meczu z Legią Warszawa. W spotkaniu z obecnym Mistrzem Polski Portowców prowadzić będzie Rafał Janas.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 12576

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...