Piłkarze Pogoni Szczecin bezbramkowo zremisowali w meczu wyjazdowym z liderem Ekstraklasy – Piastem Gliwice. Samo spotkanie nie zachwycało, ale na usprawiedliwienie zawodników obu drużyn można powiedzieć, że warunki do gry doskonałe na pewno nie były.

Warunki pogodowe już od początku nie zapowiadały fantastycznego meczu w Gliwicach. Przez pierwsze 20 minut zawodnicy obu drużyn walczyli o ustanie na murawie. Tylko nieliczni po tym czasie mogli poszczycić się czystą koszulką. W Pogoni bardzo aktywny był Vladimir Dwaliszwili, który wielokrotnie miał za zadanie przetrzymać piłkę dłużej z przodu i najczęściej mu się to udawało. Gruzin w pierwszej połowie miał też najlepszą okazję do zdobycia bramki, ale napastnik Portowców zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. Próbował jeszcze wycofać ją do Frączczaka, ale jemu już za bardzo przeszkodzili defensorzy Piasta. Gospodarze przede wszystkim czyhali na sytuacje z kontrataków. Najlepsza trafiła się kilka minut przed przerwą, kiedy trochę miejsca miał Vacek i ładnie dorzucił piłkę do Barisica. Na szczęście w ostatniej chwili napastnika Piasta zatrzymał Lewandowski. Po pierwszej połowie: śnieg – piłkarze 1:0.

Na drugą część meczu mocno zmotywowani wyszli gospodarze, którzy co chwilę straszyli Portowców groźnymi dośrodkowaniami. Dobrze radził sobie jednak Jakub Słowik oraz obrońcy Pogoni, którzy nie dopuszczali rywali do zagrywanych piłek. Po godzinie gry jedną z lepszych okazji zmarnował Nespor, który otrzymał dobre podanie górą od Maka, ale napastnik uderzył zbyt lekko i pewnie złapał futbolówkę bramkarz Dumy Pomorza. Chwilę później pojedynek biegowy z Czerwińskim wygrał Szeliga, ale w sytuacji sam na sam dobrze wybronił Słowik. Ze strony Pogoni z dystansu próbował Murawski, ale swoim strzałem nie zmusił do interwencji Szmatuły. W końcówce obudził się też Gyurcso, który ładnie dośrodkował do Frączczaka, ale ten już nie dał rady z ostrego kąta uderzeniem głową pokonać bramkarza rywali. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:0

Żółte kartki: Frączczak ( Pogoń) Murawski ( Piast)

Pogoń: Słowik – Rudol, Fojut, Czerwiński, Lewandowski – Frączczak, Murawski, Akahoshi (82’ Kort), Matras, Nunes (55’ Gyursco) – Dwaliszwili (55’ Zwoliński)

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Korun, Hebert, Mraz – Mak, Murawski, Bukata, Vacek (90' Badia) – Nespor (65’ Szeliga), Barisić (78’ Osyra)