Aktualności

  • Stadiony bez barier. Silna reprezentacja szczecińskiego Stowarzyszenia "Iskierka"

Podczas meczu z Koroną Kielce odbyła się kolejna odsłona kampanii "Stadiony bez barier". W ramach akcji piłkarzy na płytę boiska wyprowadziły dzieci z niepełnosprawnościami. W eskorcie wzięło udział aż dziewięciu podopiecznych szczecińskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka". 


Stadiony bez barier to wspólna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy, Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, organizacji zrzeszających kibiców oraz klubów uczestniczących w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi. Głównym celem akcji jest promocja polskich stadionów jako miejsc bezpiecznych i otwartych dla wszystkich kibiców, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb, a także zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do przychodzenia na mecze.  

- To wyjątkowa okazja, żeby sportowa społeczność naszego miasta mogła spotkać się z osobami niepełnosprawnymi i przełamać barierę lęku i niepewności, a dla dzieci – wielka przygoda, by uczestniczyć w tak wspaniałym i pełnym emocji wydarzeniu sportowym – mówi Magdalena Seidler-Kumor – prezes Stowarzyszenia "Iskierka".

Dodatkową atrakcją dla dzieciaków było zwiedzanie szatni piłkarskiej, poznanie ich sportowych bohaterów, a następnie obejrzenie meczu wraz z swoimi opiekunami. W akcji wzięły udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Zdrojach oraz podopieczni Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka”. W organizację wydarzenia mocno zaangażowane było Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców "Sektor 24". 

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 1225

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...