Aktualności

Biznesowa Duma Pomorza została poważnie wzmocniona. Serdecznie witamy na portowym pokładzie firmę STr. Cieszymy się, że nadszedł czas na nasze wspólne wyzwania! - czytamy w komunikacie Pogoni Szczecin SA.


Firma STr powstała w 1988 roku w Szczecinie, jako przedsiębiorstwo handlowe, aby 10 lat później rozszerzyć swoją działalność o produkcję elementów stalowych. Aktualnie produkcja części stalowych wykonywanych na nowoczesnych, innowacyjnych maszynach to główna gałąź funkcjonowania firmy. Nasz partner pracuje również  w dziedzinie zaopatrzenia statków w części zamienne oraz inwestycji budowlanych w Szczecinie. Zakład zaopatruje w swoje produkty m.in. przemysł okrętowy, chemiczny, spożywczy, maszynowy, samochodowy, a także energetyczny. STr jako szczecińska firma pracuje z partnerami z Europy, Azji i Ameryki.

STr pracuje zgodnie z Systemem Zarządzania Jakości ISO 9001-2015 oraz systemem ISO 14001. Wszystkie działania firmy mają odzwierciedlenie w programie ERP – SAP Business One, jako zestaw zintegrowanych działań służących sprawnemu zarządzaniu firmą. Sukcesy i rozwój STr są oparte na doświadczeniach pozyskanych w dziedzinie handlu i produkcji, a także stosowaniu i nieustannym rozwoju systemu zarządzania i organizacji.

Nasz Partner funkcjonuje na rynku branżowym od 34 lat. Pasja zbudowana na profesjonaliźmie to synonimy codziennej pracy osób tworzących wartości STr. Stawiając na naszego partnera, wybierasz dobrze!

Z okazji zawarcia porozumienia porozmawialiśmy ze Zbigniewem Cenkierem, Dyrektorem i Prokurentem firmy STr. 

Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin?

Jestem szczecinianinem i interesuje się sportem, a przede wszystkim piłką nożną. Pogoni kibicuję odkąd sięgam pamięcią, czyli od najmłodszych lat życia. Pamiętne mecze pucharowe z 1. FC Köln i Hellasem Verona, kilka wyjątkowych ligowych pojedynków z Lechem, Legią czy GKS Katowice i wiele innych wspomnień kształtowy mnie jako kibica. Próbowałem też swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Zresztą do teraz staram się systematycznie grać.

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?

Biznesowa Duma Pomorza to projekt łączący środowiska biznesowe naszego regionu, w oparciu o rozpoznawalną markę Szczecina, jaką jest Pogoń. Natomiast odpowiedź jest wielowymiarowa, bo to także możliwość budowania i zjednoczenia środowisk wokół idei sportu. Pogoń Szczecin łączy różne grupy społeczne - biznes duży i mały działający w wielu obszarach naszego województwa, społeczność samorządową, mieszkańców kibicujących Dumie Pomorza. To bardzo budujące, że jedna marka łączy wiele pokoleń, w przeróżny sposób kreując tradycję z nowoczesnością. Mimo że jesteśmy firmą działającą głównie na rynkach zagranicznych, to lokalna społeczność jest dla nas bardzo ważna. Nasi pracownicy są także kibicami i identyfikują się z klubem, a to element poczucia wspólnoty, którą buduje się poprzez relacje. Nie mam wątpliwości, że to wpływa na rozwój indywidualny i społeczny naszego regionu. Biznesowa Duma Pomorza jest inwestycją w naszą wspólną przyszłość. Przede wszystkim dzieci, które pod auspicjami Pogoni uprawiają sport. Bardzo chcemy ich wspierać. Dla młodych piłkarzy z naszego regionu Pogoń to okno na świat. Od wielu lat STr jest zaangażowany w różnorakie działania w obszarze sportu i kultury Szczecina. Ta współpraca jest dla nas bardzo budująca, ponieważ mocno wierzymy w społeczną odpowiedzialność biznesu. Jesteśmy dumni z faktu, iż zostaliśmy partnerem Biznesowej Dumy Pomorza.

Jak i gdzie można skorzystać z Państwa usług?

Spółka STr pracuje w kilku obszarach. Przede wszystkim jest producentem wyrobów metalowych, wykonywanych na precyzyjnych maszynach numerycznych, które eksportujemy do wielu krajów świata w postaci części maszyn, elementów armatury przemysłowej, jako elementy złączne dla przemysłu chemicznego, morskiego, spożywczego, farmaceutycznego oraz dla przemysłu samochodowego. Dostarczamy komponenty i  obsługujemy wiele koncernów światowych, które są liderami w swoich dziedzinach. Nasze wyroby docierają na prawie wszystkie kontynenty globu. Drugim obszarem działalności jest  zaopatrzenie statków w części zamienne oraz określony serwis. To dziedzina firmy, od której STr rozpoczął swoją działalność i w trakcie lat przeobrażał się w przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe. Trzeci obszar to sprzedaż i wynajem wybudowanych powierzchni i apartamentów usługowo-mieszkalnych w eksponowanym miejscu w Szczecinie. Wszystkie te dziedziny naszej działalności staramy się pielęgnować. Jesteśmy otwarci na współpracę z potencjalnymi klientami, a także kooperację w poszczególnych obszarach. Zapraszamy do współpracy.

Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?

W obszarze naszej podstawowej działalności, tj. produkcji elementów stalowych, jesteśmy eksporterem. Pracujemy od wielu lat z naszymi stałymi partnerami i bardzo rozsądnie budujemy swoje portfolio, aby przede wszystkim spełnić oczekiwania naszych klientów, rozwijając odpowiednie technologie wytwórcze. Konkurujemy na rynkach światowych i tam prowadzimy grę rynkową. Naszych inspiracji szukamy w szeroko pojętej technice. Wspieramy się wiedzą i doświadczenie w dziedzinach technologicznych i organizacyjnych, opierając ją min. na współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. To nas wyróżnia - nie obawiamy się podejmowania wyzwań, pracujemy, korzystając z zasobów wiedzy technicznej i innowacji. Jesteśmy równolegle partnerem w dziedzinie praktyk dla studentów i uczniów szkół technicznych. W zakresie naszych kompetencji staramy się tworzyć silne zaplecze techniczne dla regionu. Stawiamy na dbałość o zasoby firmy, a przede wszystkim o rozwój i satysfakcję naszych pracowników. Korzystając z doświadczeń z zakresu handlu i produkcji budujemy nasza markę jako poważnego kontrahenta. Sukces firmy oparty jest na jakości, terminowości i zaufaniu naszych partnerów. Chcemy wypełniać nasze zobowiązania na najwyższym poziomie.

tekst alternatywny

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3981

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...