• U16: 90 minut i wywalczony karny Przyborka z Luksemburgiem

Reprezentacja Polski U16 prowadzona przez Rafała Lasockiego wygrała 2:0 z Luksemburgiem w pierwszym meczu turnieju UEFA Development rozegranym w Szczecinie. Pełne 90 minut w tym spotkaniu zaliczył Adrian Przyborek z Pogoni Szczecin.

Mecz rozegrany został na boisku przy ulicy Kresowej w Szczecinie. Piłkarz Pogoni od początku był aktywny i to po faulu na nim podyktowany został rzut karny dla biało-czerwonych. W drugiej części meczu reprezentacja Polski grać musiała w dziesiątkę. To osłabiło zapędy ofensywne i Przyborkowi też było trudniej o sytuacje bramkowe. Po przerwie zawodnik Pogoni pełnił rolę kapitana zespołu.

W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 29 marca o godzinie 11:00 w Szczecinie, Polacy zagrają z Republiką Południowej Afryki. Mecz rozegrany zostanie na stadionie młodzieżowym kompleksu przy Karłowicza.

Polska - Luksemburg 2:0 (1:0)
Hubert Jasiak 15, Kacper Szulc 65

Polska: 12. Mateusz Jeleń - 4. Mateusz Dziewiatowski, 6. Hubert Jasiak (89, 23. Mikołaj Molendowski), 7. Adrian Przyborek, 8. Cyprian Popielec (48, 5. Kacper Potulski), 9. Kacper Szulc (86, 10. Kamil Jakóbczyk), 11. Dawid Mazurek, 14. Patryk Mazur, 15. Jakub Kaczemba, 20. Bartosz Mazurek (86, 3. Matias Pruszko), 21. Jan Leszczyński.

Luksemburg: 1. Ermal Azemi - 2. Christophe Andrade (66, 15. Sacha Carvalho da Silva), 3. Julian Yurtman (65, 5. Lauro Peguero), 4. Eliot Thelen, 6. Bruno Giesteira (65, 13. Otavio Rodrigues), 7. Malik Pinheiro, 8. Gil Neves, 9. Yohan Quevedo, 10. Mohamed Benslaiman (85, 20. Salvatore Nigro), 14. Nathan Boulot (46, 11. Fabio Domingos), 19. Mylan Oger.