• Uznane marki walczą o powrót do Ekstraklasy

Marcowa przerwa na mecze reprezentacji narodowych jest jedyną przerwą w trakcie wiosennych zmagań w PKO Ekstraklasie. Po niej zapadać będą ostateczne rozstrzygnięcia w sezonie 2022/2023. Jak wygląda obecnie sytuacja na zapleczu PKO BP Ekstraklasy?

Wydaje się, że na dziesięć kolejek przed końcem rywalizacja o dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej rozstrzygnie się między czterema lub pięcioma klubami. Najlepszą sytuację ma w tej chwili ŁKS Łódź, który przewodzi w tabeli i na dziesięć kolejek przed końcem ma na swoim koncie 48 punktów. Drugi w tabeli jest Ruch Chorzów, który zgromadził do tej pory 46 oczek.

O bezpośrednim awansie do Ekstraklasy marzy także Wisła Kraków, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Białej Gwiazdy po słabej jesieni notuje obecnie świetną serię. Sześć wiosennych meczów Wisły, to sześć kolejnych zwycięstw. To daje jej obecnie 42 punkty i trzecie miejsce w tabeli.

Kolejne w tabeli są Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Puszcza Niepołomice z kolejno 40. i 39. punktami na koncie. Do tego drużyny te mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz między sobą.

Trzecie miejsce premiowane awansem wywalczy najlepsza drużyna w barażach z miejsc 3-6. O nich wciąż mogą myśleć zespoły Arki, Podbeskidzia, Chrobrego czy Stali Rzeszów.