Aktualności

  • "VAR Light" w trakcie meczu z Radomiakiem

Jako że mecze ostatniej, 34. kolejki PKO Ekstraklasy są rozgrywane w tym samym czasie, z powodu ograniczeń technicznych system wideoweryfikacji będzie mógł w pełni obowiązywać jedynie podczas czterech z dziewięciu spotkań. Na sobotnim starciu Pogoni Szczecin z Radomiakiem Radom - wbrew wcześniejszym doniesieniom - też się jednak pojawi, tyle że w nieco innej formie.


System VAR w swojej pełnej, zasadniczej wersji będzie obowiązywał w 34. kolejce PKO Ekstraklasy na meczach Cracovii z Wisłą Płock, Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław, Stali Mielec z Wartą Poznań oraz Widzewa Łódź z Koroną Kielce. Właśnie w tych spotkaniach będą bowiem rywalizowali potencjalni spadkowicze.

Sędziowie pracujący przy pozostałych meczach także będą jednak mogli się nim podpierać przy podejmowaniu decyzji. Między innymi podczas spotkania Pogoni Szczecin z Radomiakiem Radom przy Twardowskiego będzie obowiązywał tak zwany "VAR light", a więc system wideoweryfikacji bez wozu VAR, ale z całą technologią zainstalowaną w przestrzeni Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera.

Przy okazji rozgrywania meczów PKO Ekstraklasy to pierwszy przypadek w historii, w którym zostanie użyta technologia "VAR light".

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 3254

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...