Obozowe życie to przede wszystkim intensywna praca, właściwa regeneracja oraz czas odpraw i budowy formy na cały rok. To jednak również okres, w którym często – z uwagi na bardzo dużą ilość czasu spędzanego razem – w drużynie pojawiają się ciekawe inicjatywy. Nie inaczej jest tym razem w ośrodku „Gloria Sports Arena”, gdzie właśnie wystartował „Wielki turniej Portowców – Belek 2023”.
Ostatnia odsłona rywalizacji w wielkim turnieju miała miejsce w 2020 roku. Na czym polega? To wielokonkurencyjny konkurs pomiędzy dwoma zespołami: tym złożonym z piłkarzy oraz ekipą „sztabu”. W skład tego drugiego wchodzą też wszyscy inni pracownicy Pogoni, przebywający na obozie w Belek: skauci, przedstawiciele zarządu, czy klubowe media.
- W tym roku rywalizujemy w aż 17 konkurencjach – mówi kierownik drużyny Daniel Strzelecki. – Do każdej z nich obie drużyny wystawiają swoich zawodników. W każdej określiliśmy też maksymalną liczbę punktów, które można zdobyć. Na koniec rywalizacji zsumujemy wyniki i dowiemy się, kto zwycięży.
Wśród wspomnianych 17 konkurencji znalazły się typowo sportowe, jak mecze tenisa stołowego, zawody pływackie, teqball, czy dart; zręcznościowe, m.in. cross bar challenge (strzały w poprzeczkę z określonej odległości), koszykarskie rzuty osobiste, piłkarski golf oraz gra Jenga; multimedialne, czyli pojedynki w Fifę23 oraz Deluxe Ski Jump (oldschoolowa gra imitująca skoki narciarskie); a także wymagające wysiłku umysłowego, czyli np. szachy oraz quizy.
- Część dyscyplin, z uwagi na zdrowie i potencjalne ryzyko urazów piłkarzy, musieliśmy z wiadomych względów wykluczyć – kontynuuje kierownik zespołu. – W ten sposób odpadła chociażby siatkówka. W tym wszystkim z jednej strony chodzi o dużo śmiechu i dobrą zabawę, a z drugiej każdy traktuje tę rywalizację niezwykle serio. Tym bardziej, że stawka jest wysoka i każdy chce zwyciężyć, bo przegrana ekipa będzie musiała wykonać wobec zwycięzców określone zadania.
W poprzednim turnieju, rozgrywanym w 2020 roku, zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna piłkarzy. Teraz „sztab” ma jednak duże apetyty na rewanż. Obie ekipy długo analizowały, kogo delegować do konkretnych konkurencji.
- Poszczególne zawody odbywać się będą w wolnych chwilach do końca trwania obozu – opowiada Daniel Strzelecki. – Pierwsze już za nami, po rywalizacji w darta mamy 2:1 dla piłkarzy. I tak nie jest źle, bo to jedna ze specjalności naszych zawodników i myślę, że liczyli na gładkie 3:0. W innych także mamy swoich mocnych zawodników. Poza tym w naszych szeregach jest kobieta, więc jestem przekonany, że to nasz dodatkowy atut – kończy z uśmiechem kierownik drużyny.
Jak zakończy się „Wielki Turniej Portowców – Belek 2023”? Śledźcie klubowe vlogi, zaglądajcie do klubowych mediów społecznościowych i na oficjalną stronę internetową, a na pewno dowiecie się, która drużyna okazała się zwycięska!
Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.
Trwa ładowanie komentarzy...