• Walczący o mistrza Piast lepszy od Pogoni

Pogoń Szczecin przegrywa w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice 1:2. Jedyne trafienie dla Portowców zaliczył Dwaliszwili, który odblokował się po kilku miesiącach posuchy.  Szczecinianie po tej kolejce zajmują 5. pozycję w ligowej tabeli.

Zmotywowani piątkową porażką Legii od razu ruszyli na Portowców piłkarze Piasta Gliwice. Już po chwili od pierwszego gwizdka swoją okazję miał Barišić, ale nie udało mu się zamknąć dobrego dośrodkowania Mráza. W 10. minucie gospodarze już jednak wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie w pole karne, a tam świetnie piłkę przyjmuje Živec, który od razu obrócił się w kierunku bramki i pewnym strzałem pokonał Słowika. Od razu na szczęście odpowiedzieli goście. Dwaliszwili niespodziewanie zdecydował się na strzał z dystansu i nawet nie ruszył się Szmatuła, a musiał wyciągać piłkę z bramki. Nie poddawali się jednak podopieczni trenera Latala. W 35. minucie do rzutu wolnego podszedł Mraz i świetnie dorzucił na bliższy słupek do Nešpora, który wyprzedził obrońców Pogoni i umieścił piłkę w bramce. Pogoń miała jeszcze przed przerwą miała sytuacje po rzucie rożnym, ale dobrze interweniował bramkarz Piasta

Tempo w drugiej połowie bardzo spadło. Piast mając dobry wynik trochę się cofnął, a Pogoń za bardzo nie umiała zbliżyć się do pola karnego rywali. Reagował Czesław Michniewicz, który w drugiej części meczu wpuścił między innymi Listkowskiego i Korta. Zmieniał również trenera Latal, ale nowi zawodnicy nie poprawi widowiska. Kwadrans przed końcem ładną akcję przeprowadzili Portowcy, ale techniczny strzał Murawskiego przeleciał obok bramki Szmatuły. Swoją szansę na zamknięcie spotkania mieli gospodarze, ale w dobrej sytuacji po dośrodkowaniu Mraza nie trafił Barišić. W 90. minucie piłkę meczową miał Rafał Murawski, który strzałem głową obił poprzeczkę. Chwilę później z dystansu uderzał Nunes, ale dobrze w bramce interweniował Szmatuła. Ostatecznie wynik do końca meczu już się nie zmienił i Piast nadal walczy o Mistrzostwo Polski, a Pogoń? To okaże się w kolejnych spotkaniach.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 2:1