Aktualności

Duński Nordsjealand jest zainteresowany sprowadzeniem z Pogoni Szczecin reprezentacyjnego juniora Marcina Listkowskiego. Byłby gotowy zapłacić 150 tys euro, kolejne 100 tys euro w ratach i ewentualne bonusy przy kolejnym transferze zagranicznym.


Pogoń uważa, że utalentowany piłkarz, grający jesienią w trzech ligowych meczach, łącznie przez 86 minut jest wart zdecydowanie więcej.

Szefem skautów w duńskim Nordsjealand jest 47-letni Steen Nedergaard. To znakomity niegdyś duński obrońca, młodzieżowy reprezentant Danii, który rywalizował w eliminacjach olimpijskich między innymi z Dariuszem Adamczukiem, obecnym szefem piłkarskiej Akademii w Pogoni Szczecin.

(...)

Jeżeli jest prawdą fakt, że Nordsjealand chce zapłacić za Listkowskiego 150 tys euro plus 100 tys euro w ratach, to oznaczałoby, że Polak miałby być dla Duńczyków jednym z trzech najdroższych transferów w ciągu trzech ostatnich lat, kiedy szefem skautów jest Steen Nedergaard.

Tylko dwóch innych piłkarzy kosztowało w trzech ostatnich sezonach więcej – odpowiednio 500 i 600 tys, euro. Kosztowali tyle odpowiednio: David Karlsson (skrzydłowy) i Karlo Bartolec (prawy obrońca). Ten pierwszy został już sprzedany, natomiast Bartolec jest w klubie zaledwie od pół roku i ma ważny kontrakt do czerwca 2018 roku.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Kurier Szczeciński
Wyświetleń: 7331

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...