Pogoń Szczecin wygrała w 2. kolejce Ekstraklasy w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice 2:1. Zwycięską bramkę w doliczonym już czasie gry zdobył Sebastian Rudol. Poprzeglądaliśmy, co Wy uważacie o sobotniej wygranej Portowców.

Nie mogło zabraknąć tematu debiutu oraz wejścia smoka Dariusza Formelli, który bez wątpienia był jednym z architektów wygranej z Piastem.

eLch - Generalnie dobrze radzą sobie u nas zawodnicy, którzy trafiają do nas z Lecha. Po Golli, Murawskim, teraz czas na Formellę. Oby tak dalej.

kibic74- Formella, to nazwisko nie będzie schodziło długo z naszych ust.

Chłopak wszedł i zrobił różnice ...

Szkoda Zwolaka, bo on już się nie odbuduje....

Dobre zmiany zrobił Skorża w tym meczu, choć zastanawiający jest brak Kowalczyka ...

Wszyscy się raczej zgodzą, że poziom tego meczu nie należał do najwyższych. Przełknąć go było trudno, ale na szczęście zakończył się pozytywnie dla szczecinian, więc najwidoczniej było warto.

artr2 - Ponoć dobry trener musi mieć farta. Dziś Maciej Skorża tego farta miał. Dobra zmiana Formelli i mamy punkty plus. Mecz sam w sobie był niebywale nudny. Tempo w pierwszej połowie spacerowe, w drugiej grę Pogoni napędził Formella. Bez dwóch zdań bohater meczu, choć strzelec zwycięskiej bramki, Rudol też dzięki trafieniu znajdzie się wysoko w klasyfikacji za ten mecz. Patrząc na transfer Formelli można Skorży spokojnie pozwolić na wybór 2-3 kolejnych zawodników, bo widać, że wie czego potrzebuje, przynajmniej po dzisiejszym meczu. Szczęśliwe 3 punkty i trudny mecz z Jagiellonią za tydzień. Będzie ciekawie.

Spanky - Tak sobie siedziałem i myślałem na początku meczu co odbiło Panu Maciejowi ze przyjął taktykę Czesia Michniewicza i zamurował się na naszej połowie wymieniając często podania i licząc tylko na sporadyczne kontry. Ale około 20 minuty już wiedziałem o co chodzi.Skorża przyjął taktykę odpowiednia do warunków meczu, temperatury i sposobu grania przeciwnika. Wiedziałem już, że po mniej więcej 65 minucie nastąpią kluczowe zmiany, a także sposób gry. Genialne Panie Macieju, oczywiście było tez trochę szczęścia ale taktyka optymalna na ten mecz i tym czym dysponujemy na ławce.

Znalazł się jednak jeden dzielny, który obejrzał to ‘’widowisko’’ po raz drugi. Szczerze gratulujemy, bo my sami pierwszej połowy chyba byśmy nie zdzierżyli :)

kingcrimson60 - Własnie skończyłem oglądać powtórkę wczorajszego meczu. Podsumowanie.

Najlepszy na boisku Nunek, bardzo poprawnie po zmianie strony Rudol. Duży spokój Załuski. No i Zwolak - jedziecie po nim jak po łysej kobyle. A chłopak grał z dużym zaangażowaniem, szukał podań, grał w obronie. Jednym słowem grał ambitnie. Nie miał natomiast wsparcia w rozgrywających, którzy to dopiero nacisnęli w ostatnich 20 minutach meczu. Wygranym meczu jest Skorza i Formella. Nie niszczcie bezmyślnie - tak bezmyślnie naszego ziomala.

Zapraszamy do dalszej dyskusji o pierwszym zwycięstwie Pogoni w tym sezonie.