Aktualności

  • Wesprzyj budowę nowej siedziby Zachodniopomorskiego Hospicjum!

Szczeciński Budżet Obywatelski to przedsięwzięcie, w ramach którego szczecinianie mogą decydować, w jaki sposób zostanie wydatkowana część budżetu miasta. To inicjatywa stworzona dla każdego, kto ma pomysł, jak zmieniać i rozwijać naszą najbliższą okolicę. Jednym z projektów zgłoszonych do SBO na 2023 rok jest budowa nowej siedziby Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. 


Celem projektu jest zwiększenie szczecinianom dostępności do opieki paliatywno-hospicyjnej, psychologicznej, profilaktycznej z zakresu szeroko pojętnego przeciwdziałania chorobom nowotworowym oraz uzyskanie przez nich możliwości korzystania z wszechstronnej oferty szkoleniowo-wsparciowej. Remont i przystosowanie do wykorzystywania budynku znajdującego się przy al. Wojska Polskiego 91-93 w Szczecinie (który został zakupiony przez Fundację Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ze środków 1%), pozwoli na realizację dotychczasowej, jak i nowatorskiej działalności hospicyjnej, a jego lokalizacja zagwarantuje łatwą i szeroką dostępność dla potrzebujących szczecinian.

Starania o budowę nowej siedziby Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych rozpoczęto już pod koniec 2018 roku. Niestety, obecna siedziba Hospicjum znacznie utrudnia niesienie pacjentom kompleksowej pomocy. Wierzymy jednak, że takie kłopoty jak niewielka ilość miejsca, wysokie opłaty czynszowe czy konieczność wynajmowana dodatkowych powierzchni magazynowych wkrótce staną się już przeszłością.

Dzięki wsparciu finansowemu, które można uzyskać ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, marzenia o przeniesieniu Hospicjum do nowego miejsca wreszcie mają szansę się ziścić. Żeby jednak rzeczywiście tak się stało, niezbędna jest pomoc ze strony wielu środowisk. W tym Wasza, Portowcy. W podobnych sytuacjach zawsze mogliśmy na Was liczyć i jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Połączmy siły i pomóżmy wybudować szczecińskiemu Hospicjum nowy dom!

Jak weprzeć tę szlachetną inicjatywę? To nic trudnego! Głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 będzie trwało od 29 listopada (start o g. 12) do 13 grudnia (do g. 12) bieżącego roku. Głos może oddać każdy mieszkaniec Szczecina posiadający numer PESEL, bez względu na wiek (nie trzeba być pełnoletnim ani zameldowanym w Szczecinie). Glosowanie odbywa się w formie elektronicznej lub papierowej. Każdy mieszkaniec dysponuje pięcioma głosami - może oddać dwa głosy na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy.

Aby wesprzeć budowę Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, wystarczy oddać swój głos na oznaczony numerem 39 na Liście Ogólnomiejskiej projekt o nazwie "Wspólny Dom Hospicyjny". Zróbmy to licznie i po raz kolejny udowodnijmy, co znaczy siła portowej rodziny!

Przy okazji zachęcamy również do finansowego wspierania Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych za pośrednictwem konta bankowego o numerze: 04 1130 1176 0022 2165 8220 0001

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1315

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...