Aktualności

  • Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Prawie 100 lat historii, tysiące meczów i bramek, mnóstwo wzruszeń, smutków i radości. To krótki opis stadionu im. Floriana Krygiera. Obiektu, który jest w Szczecinie "od zawsze", i który na trwałe wpisał się w jego charakter. 8 marca 2019 roku wykonany został ostatni krok pieczętujący przebudowę stadionu. Od tego dnia rozpoczyna się nowy rozdział dla rodzimego sportu, Pogoni i wszystkich kibiców, warto, więc udać się w krótką podróż w czasie - pisze Tomek Paczkowski prowadzący bloga bramasportowa.blogspot.com


STADION

W tym miejscu wypada zacząć od fragmentu, który jest przytaczany w bardzo wielu publikacjach: "początki obiektu sięgają roku 1914, kiedy to starą żwirownię rękoma rosyjskich jeńców przeistoczono w plac nadający się do gry w piłkę". [1] W ówczesnym niemieckim Stettinie funkcjonowała spora liczba klubów piłkarskich (pomimo całkiem "młodego" wieku samej dyscypliny) i było tylko kwestią czasu kiedy powstanie odpowiedni i funkcjonalny obiekt do gry.

Na planach miasta z 1920 roku próżno szukać stadionu, ale widoczny jest już zarys, który później zamieni się w znaną wszystkim bryłę. 

Arena piłkarska była budowana w latach 1923 - 1926, a samo otwarcie nastąpiło 5 października 1925 roku. Obiekt mógł pomieścić 15 tysięcy widzów i dodatkowo posiadał bieżnię lekkoatletyczną. Od tego momentu nosił nazwę "Rühl Kampfbahn" od imienia Hugo Rühla, szczecińskiego popularyzatora sportu. 

MATERIAŁ, KTÓRY WYMAGAŁ MASĘ PRACY, WZBOGACONY O FENOMENALNE ZDJĘCIA ZNAJDZIECIE TUTAJ! WARTO SPRAWDZIĆ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: bramasportowa.blogspot.com
Wyświetleń: 2595

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...