Aktualności

  • Wydarzenia z Zabrza wciąż gryzą Portowców

Przed Portowcami ostatni mecz w sezonie 2022/2023. Jego stawką jest brązowy medal, ale nie wszystko jest w rękach Portowców. Przy dobrym wyniku Portowców będziemy musieli spoglądać na wynik w Poznaniu. W trakcie czwartkowej konferencji trener Jens Gustafsson wrócił jeszcze do wydarzeń z Zabrza.


- W mojej odpowiedzi chcę wrócić do meczu z Górnikiem. Kontynuacja pracy po tym meczu była czymś najtrudniejszym w mojej karierze trenerskiej. Wszyscy zawodnicy zrobili to, czego od nich oczekiwaliśmy. To jest przywilej, że można pracować w futbolu. Niezależnie od tego, czy jest się dyrektorem, dziennikarzem, kit managerem, sędzią. Wiąże się z tym jednak też pewna odpowiedzialność. To odpowiedzialność, która nakazuje dać z siebie sto procent. Tego nie mogliśmy zaobserwować w Zabrzu. Wiem, że sędzia przeprosił za sytuację, która miała miejsce w meczu z Górnikiem, ale to nie usprawiedliwia braku wykonywania swoich zadań w stu procentach. Na końcu chodzi o to, aby robić w stu procentach to, co do Ciebie należy. Jedyna sytuacja, której nie toleruję, która sprawia, że jestem twardy dla zawodników, to ta, gdy nie grają na sto procent. To jest dla mnie nie do zaakceptowania. Jest mi bardzo przykro, że jesteśmy w takiej sytuacji, jakiej jesteśmy, ponieważ jedna osoba nie wykonała tego, co do niej należy. Oczywiście sędzia powinien był przyjąć odpowiedzialność za swoje błędy i dobrze, że to zrobił. Ale powinien przyjąć tę odpowiedzialność wtedy, gdy błąd można było jeszcze naprawić, a nie już po fakcie. Dlaczego teraz o tym wszystkim mówię? Dlatego, że uważam, że powinniśmy wychodzić na mecz z Radomiakiem mając wszystko w swoich rękach, a teraz tak nie jest - powiedział szkoleniowiec Dumy Pomorza.

W wypowiedzi trenera widać i słychać było złość i rozczarowanie tym, co się działo w Zabrzu. Można powiedzieć, że zespół mógł lepiej punktować wcześniej i jest to prawda, ale sezon to maraton i musisz reagować na bieżąco. Przed meczem w Zabrzu Pogoń miała wszystko w swoich rękach, ale po decyzjach sędziów już tak nie jest.

- Zrobimy wszystko, co możemy, aby zdobyć ten medal. Pozostaje nam wygrać z Radomiakiem i trzymać kciuki za Jagiellonię w meczu z Lechem. Jeśli nie uda się zdobyć medalu i skończymy na miejscu czwartym, będę spoglądał na ten sezon jako pełen wzlotów i upadków. Będę też jednak patrzeć na Pogoń jako drużynę, która pokazała ludziom, jak należy grać w piłkę, dała im dużo radości. Mamy w składzie wielu zawodników, którzy mocno się w tym sezonie rozwinęli. Spojrzę na to z dumą, bo sądzę, że każdy zrobił świetną robotę. Potem jednak szybko zwrócę wzrok w stronę nadchodzącego sezonu i zrobię wszystko, aby jak najlepiej przygotować do niego zespół - dodał Gustafsson. - - Zawodnicy, trenerzy, kibice nie mogą być wściekli, że sędzia ma odmienną opinię na temat danego zdarzenia. Taki jest futbol. Złość, która jest w nas, wynika z tego, że arogancki był sposób podejścia do sytuacji, która była dla nas bardzo ważna, była dla nas jak walka o życie. Nie skorzystano z możliwości, które przysługują sędziom, aby tę sytuację sprawdzić. To nas boli. W lidze szwedzkiej nie ma VAR-u i po każdej kolejce są dyskusje, czy powinien być karny czy nie. To, że w Polsce jest VAR jest świetne. Musimy iść dalej niezależnie od tego, co się wydarzy. Musimy tę złość, która jest w nas, przekuć w dobrą energię na nadchodzący mecz. Wciąż mamy szansę i musimy postarać się te szansę wykorzystać. Jeśli chodzi o reakcję zawodników, to nasz dzisiejszy trening był troszeczkę lżejszy, ale dwa wcześniejsze treningi w tym tygodniu były na absolutnie topowym poziomie.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2670

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...