Aktualności

Napastnik Luka Zahović parafował nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa wiąże Słoweńca z Pogonią na kolejne dwa lata, do końca czerwca 2025 roku!


27-latek trafił do Dumy Pomorza 2,5 roku temu. W tym czasie wywalczył z Pogonią Szczecin 2 brązowe medale i dwukrotnie rywalizował z klubem na arenie międzynarodowej.

Dotąd w granatowo-bordowych barwach wystąpił w 74 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy, w których zdobył 17 bramek. Zanotował również 6 spotkań w UEFA Europa Conference League (2 zdobyte bramki) oraz 5 meczów w Pucharze Polski (4 strzelone gole). Do jego dorobku dopisać należy 10 asyst.

Były 2-krotny król strzelców ligi słoweńskiej w trakcie gry w Pogoni regularnie jest także powoływany do reprezentacji swojego kraju. Dotąd zagrał w narodowych barwach 14-krotnie.

W obecnym sezonie Zahović zdobył dotąd 9 bramek (4 w Ekstraklasie, 3 w Pucharze Polski i 2 w UECL). – W ostatnich dniach parokrotnie wspominałem w mediach, że jesteśmy bardzo blisko przedłużenia umowy z Luką – mówi dyrektor pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk. – Zawodnik dobrze czuje się w Szczecinie i w klubie, a dla nas jest niezaprzeczalnie wartością dodaną. Wiemy, że Luka wciąż nie odkrył wszystkich kart, ma nam bardzo dużo do zaoferowania i dziś z radością możemy poinformować o jego nowej umowie.

tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3441

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...