Aktualności

  • Biwan: Staramy się nie pozostawać bierni wobec rzeczywistości

Klub opublikował na swoich stronach rozmowę z Łukaszem Biwanem, dyrektorem marketingu i ticketingu. Jej główny temat to informacje na temat sprzedaży karnetów przez klub.


W sobotę opublikujemy informacje karnetowe, a także cennik biletów na pierwszą rundę sezonu 2023/24. Jakie masz oczekiwania względem ich odbioru przez kibiców?

Wierzę, że propozycja karnetowa zostanie dobrze odebrana przez kibiców. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że sam upust finansowy, w stosunku do całościowej ceny biletów, nie będzie zbyt duży, ale próbowaliśmy równoważyć to dodatkowymi przywilejami. Z całą pewnością to nie są najłatwiejsze czasy dla nas wszystkich. Staramy się jednak nie pozostawać bierni wobec rzeczywistości, komponując ofertę skrojoną na aktualne realia. 

Czy klub uwzględnił propozycje kibiców względem karnetów i biletów?

Po zakończeniu sprzedaży karnetów na wiosnę 2023 przeprowadziliśmy ankietę, dzięki której mogliśmy poznać opinię kibiców na temat naszej oferty oraz dowiedzieć się, co rzeczywiście jest dla nich istotne. W nowej ofercie staraliśmy się zawrzeć jak najwięcej pomysłów, choć - ze względów finansowych i logistycznych - nie mogliśmy wdrożyć wszystkich. Osoby przedłużające abonament będą mogły liczyć przy zakupie karnetu na 15% upust, w przeliczeniu na łączną cenę wszystkich biletów na domowe mecze pierwszej rundy rozgrywek. Upust 10% będzie dotyczył nowych karnetowiczów. W sobotę nie opublikujemy jeszcze cennika karnetów - nadal czekamy bowiem na terminarz rundy jesiennej. To bardzo istotne, ponieważ bez terminarza nie wiemy, ile meczów zagramy na własnym stadionie. Nie chcemy przedstawiać kibicom kilku alternatywnych wersji, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Za kilka dni, gdy poznamy harmonogram spotkań, uzupełnimy tę informację. 

Nie sposób uciec od podstawowego pytania. Czy nie dało się uniknąć poniesienia cen biletów i karnetów?

Analizowaliśmy to na wiele sposobów. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że najbardziej uczciwie będzie zaproponować równą podwyżkę cen na każdym bilecie, bez względu na miejsca czy grupy uprzywilejowane. Zatem każda osoba będzie musiała płacić trochę więcej. Inną opcją byłoby zostawienie obecnej ceny dla jednej grupy kibiców, a znaczne jej podniesienie dla drugiej. Sądzę, że wdrożona opcja jest akceptowalnym kompromisem. Na pewno cieszy mnie wprowadzenie możliwości kupna biletu dla dziecka do trzeciego roku życia, które będzie zajmowało miejsce w wózku dziecięcym. Dla tej inicjatywy przeznaczamy część górnych balkonów na trybunie A i B. Cena wejściówki będzie symboliczna. To jedno z tych działań, które jest bezpośrednią reakcją na wnioski kibiców. Wierzę, że od tego sezonu będziemy gościć jeszcze więcej maluchów na naszych meczach.

Co według Ciebie może być bonusem, który szczególnie ucieszy kibiców?

Jeden z przywilejów, który mnie cieszy, dotyczy stworzenia dla karnetowiczów "szybkich wejść" specjalnie wydzielonymi bramkami. Będą one dostępne na każdej trybunie, choć nie na każdym kołowrotku. Dzięki temu posiadacze abonamentów będą mogli trochę później wybrać się na mecz, oszczędzając tym samym cenny czas. To też kolejny z elementów, który ma za zadanie ułatwić życie karnetowiczom.

Czy zostały przewidziane przywileje, z których będzie można skorzystać przy okazji meczów pucharowych?

Zaoferowaliśmy karnetowiczom pierwszeństwo zakupu biletów na mecze UEFA Europa Conference League i Fortuna Pucharu Polski, a także 15% rabatu na drugi z wymienionych pucharów. Z ankiety wynikło, że kibicom zależy na możliwości zakupu dodatkowej liczby biletów na mecze rozgrywane w pucharach. To kolejna z nowości, którą postanowiliśmy wdrożyć. Karnetowicz będzie mógł zatem kupić miejsce dla siebie, a także nawet cztery dodatkowe bilety na dowolne miejsca na stadionie - oczywiście niezajęte przez innych. 

Czy posiadacze karnetów będą mogli zmienić miejsce na stadionie w trakcie trwania rundy?

Wiem, że zdarzają się sytuacje, gdy karnetowicz chce przyjść na mecz z kolegą i usiąść na zupełnie innym krzesełku niż zazwyczaj. Od tego sezonu będzie to możliwe. Ta opcja będzie istniała również dla posiadaczy biletów. Myślę, że spotka się ona z dużym entuzjazmem, ponieważ to jeden z częściej pojawiajających się wniosków wśród kibiców. 

A co z kierowcami aut, którzy mają problem, aby znaleźć wolne miejsce parkingowe na stadionie?

Zdajemy sobie sprawę, że tych miejsc zawsze będzie za mało. Chcieliśmy zrobić jednak ukłon w stronę karnetowiczów - otrzymają oni zatem pierwszeństwo zakupu miejsca parkingowego na obiekcie. Wprawdzie nie będzie ich zbyt wiele, ale sądzę, że ta opcja i tak wzbudzi zainteresowanie wśród kibiców.

Lista robi się coraz dłuższa...

Mamy dla karnetowiczów także gwarancję przedłużenia zakupionego abonamentu na drugą rundę sezonu 2023/24 z zachowaniem miejsca, opcję przekazania swojego miejsca na dany mecz innemu kibicowi, a także kilka innych niespodzianek. Nie chcę wszystkiego zdradzać. Tym bardziej, że już w sobotę kibice otrzymają pełną rozpiskę informacji karnetowych. Na pewno jednak uważnie czytaliśmy propozycje naszych fanów i próbowaliśmy wdrożyć wszystko to, co było po uwzględnieniu wielu zmiennych, możliwe. 

Porozmawiajmy jeszcze przez chwilę o tym, co już za nami. Jak kibice odebrali "pulę niezwykłych przeżyć", czyli nagrody za udział w portowych konkursach?

Pewnie najlepiej odebrali je ci, którzy coś wygrali. Staraliśmy się zaproponować jak najwięcej atrakcyjnych nagród. Zabawa cieszyla się dużym zainteresowaniem, więc to dowód, że warto było wdrożyć tę inicjatywę. Dlatego też kibice mogą spodziewać się kontynuacji. Tym razem pula będzie jeszcze rozbudowana o kolejne przedsięwzięcia. Między innymi zaproponujemy kolację w klubowym skyboxie, mecz z perspektywy "kanapy kibica", sesję zdjęciową na stadionie czy możliwość zmierzenia się z piłkarzem pierwszej drużyny w grę FIFA.

Czy jest jakiś element składowy wcześniejszych propozycji, z których musieliśmy się wycofać?

Tak. To zakup plastikowej karty kibica przez system sprzedaży biletów. Na początku rundy mieliśmy wiele zgłoszeń, że takie karty często nie działały, przez co pojawiały się problemy z wejściem na mecz. Od tej rundy karty można wyrobić w Punkcie Obsługi Kibica, który znajduje się na terenie Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. Zachęcamy również do pobierania wirtualnych kart kibica. Jesteśmy przekonani, że ten system będzie działał lepiej.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 6105
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...