Aktualności

  • Grosicki: Chcę przekroczyć liczbę 10 goli w sezonie

- Chciałbym przekroczyć liczbę dziesięciu strzelonych goli w sezonie. Do tej pory, we Francji czy w Anglii, zatrzymywałem się na dziewięciu bramkach - mówi Kamil Grosicki w rozmowie z serwisem wp.sportowefakty.pl.


Został pan ligowcem roku na gali tygodnika "Piłka Nożna". Zaskoczenie?

Traktuję to jako wyróżnienie za mój powrót do Szczecina, do Ekstraklasy. Nie przyjechałem do Polski odcinać kuponów czy się bawić. Jestem w pełni skoncentrowany na robocie, wiem, co dla Szczecina znaczy mój powrót. Cieszę się z nagrody, ale chcę z Pogonią sięgnąć po jakiś sukces drużynowy, by wreszcie postawić puchar w gablocie.

Jesteście na czwartym miejscu. Jakie są wasze cele?

Chcemy skończyć ten sezon przynajmniej tak, jak poprzedni. Medal na pewno będzie sporym sukcesem dla Szczecina. Jeżeli nie uda się zdobyć mistrzostwa Polski, to drugie lub trzecie miejsce na pewno sprawi kibicom dużo radości. Wiele zespołów walczy o podium i musimy się solidnie przyłożyć. Na obozie w Antalyi zagraliśmy trzy mecze sparingowe z silnymi zespołami. To wartościowe testy, ale formę weryfikuje liga.

A indywidualne ma pan coś jeszcze do ugrania?

Chciałbym przekroczyć liczbę dziesięciu strzelonych goli w sezonie. Do tej pory, we Francji czy w Anglii, zatrzymywałem się na dziewięciu bramkach. A jak przekroczę "dychę", to... gole będą wpadać jeszcze częściej. Na razie mam siedem strzelonych po rundzie jesiennej.

Są rezerwy?

Myślę, że dam radę wycisnąć coś ekstra. Mecz z Francją na mundialu dał mi kopa energetycznego i pokazał, że jeszcze dużo mogę zrobić w piłce. Nie patrzę na swój wiek.

Mierzy pan w sto meczów dla reprezentacji?

Jeżeli dobiję do dziewięćdziesięciu, to będę o tym myślał. Na razie mam na koncie 88 spotkań w kadrze. Kariery w reprezentacji nie kończę. Wierzę, że jeszcze się jej przydam.

CAŁĄ ROZMOWĘ MOŻESZ PRZECZYTAĆ TUTAJ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: wp.sportowefakty.pl
Wyświetleń: 2874

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...