Aktualności

Lech Poznań to najbliższy rywal Pogoni. To też drużyna z którą mecze wzbudzają dodatkowe emocje. Czy frekwencja na ten mecz znacząco wzrośnie?


Od powrotu na najwyższy szczebel rozgrywkowy piłkarze Pogoni Szczecin mierzyli się z Lechem w Szczecinie dziewięciokrotnie. Siedem z tych meczów to pojedynki w Lotto Ekstraklasie, a dwa to mecze w Pucharze Polski. Tylko dwukrotnie frekwencja na tych meczach przekroczyła dziesięć tysięcy.

W pierwszym meczu po powrocie do elity Portowcy ulegli rywalowi w Szczecinie 0:2, a spotkanie to było debiutem trenerskim Dariusza Wdowczyka. Mecz ten z trybun obejrzało osiem tysięcy kibiców.

Kolejny pojedynek, to ten, który w pamięci wielu pozostanie do końca życia. Portowcy pokonali Lecha 5:1, a wszystkie bramki dla Dumy Pomorza strzelił Marcin Robak. Mecz z trybun obejrzało 11568 widzów.

W kolejnych latach liczba widzów na trybunach podczas spotkań z Lechem jednak malała i odnotyowywaliśmy następujące wyniki: 9684, 9234, 7754, 8678, 4676 i 5903.

Dopiero ostatni mecz z Lechem Poznań, który rozegraliśmy w Szczecinie ponownie przyciągnął na trybuny stadionu im. Floriana Krygiera ponad dziesięć tysięcy fanów. Pogoń pod wodzą Macieja Skorży zawodziła, ale kibice wierzyli w przełamanie. 10695 kibiców nie doczekało się jednak w tym meczu bramek.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6029
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...