Aktualności

Od niespełna dwóch tygodni trwa sprzedaż karnetów na mecze Pogoni Szczecin. Klub poinformował w środę, że sprzedał ich do tej pory 3500. Patrząc na ofertę przygotowaną przez klub i porównując ją do innych klubów PKO BP Ekstraklasy, uznać trzeba, że to i tak dobry wynik.


Oferta Pogoni Szczecin na zakup karnetów na mecze zespołu nie jest dla kibiców atrakcyjna. To wniosek, który jest nam już znany. Karnety w Szczecinie są najdroższe w całym kraju, a dodatkowe benefity wcale nie poprawiają optyki na cenę, bo inne kluby dają swoim fanom jeszcze więcej.

Od lat karnety na mecze swojej ukochanej drużyny kibice kupują na całym świecie. Przyjęło się, że jest to forma oddania i lojalności kibica wobec klubu. Trudno z tym polemizować, bo zakup karnetu to zawsze spory wydatek finansowy i spory zastrzyk do klubowej kasy.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu klub wyszedł do kibiców z informacjami, że ceny wejściówek trzeba podnieść. Wynika to z sytuacji ekonomicznej w kraju i zostało to raczej przyjęte ze zrozumieniem. Po informacji, że jednorazowe wejściówki na mecze Pogoni będą droższe o 10 złotych niewiele było głosów negatywnych. Te pojawiły się przy cenniku karnetów na rundę jesienną i tu już trudno się kibicom dziwić. Liczba negatywnych głosów wzrastała z informacjami kolejnych klubów na temat cen i sprzedaży wejściówek.

Karnety na mecze Pogoni Szczecin są najdroższe w PKO BP Ekstraklasie. Dodatkowo klub nie dał fanom możliwości nabycia stałych wejściówek na cały sezon, a jedynie na pierwsze półrocze. Już tu widać, że oferty pozostałych klubów są bardziej atrakcyjne pod tym względem. Pełnego zestawienia cen i bonusów dokonał kilka dni temu profil STATSGOAL na Twitterze. Można z niego wyciągnąć wiele wniosków.

Poza najwyższą ceną stałej wejściówki w całej lidze, Pogoń może "pochwalić się" najmniejszym upustem względem normalnych cen biletów. W przypadku naszego klubu jest to tylko 10%. Oznacza to, że kupujący karnet gdy opuści jeden mecz w sezonie pod względem kosztów jest już stratny. W pozostałych klubach upust ten najczęściej wynosi 20-30%. Rekordowy wskazuje cennik Piasta Gliwice gdzie karnetowicz oszczędza względem biletów aż 40%.

Pogoń chce kusić kibiców na zakup karnetów serią benefitów. Składają się na nie nagrody "niezwykłych przeżyć", szybka bramka czy możliwość zmiany krzesełka na każdy mecz. Tu nasz klub nie wypada już tak źle, ale w innych klubach też przygotowano ciekawe oferty. Punkty lojalnościowe dają Lech Poznań czy Jagiellonia Białystok, a Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, czy Śląsk Wrocław oferują fanom darmowe mecze Pucharu Polski jeśli do takich dojdzie.

Wiosną miejsca na stadionie Pogoni Szczecin wyprzedawały się na kilku meczach. W klubie uznano to za możliwość większego zarobku w krótkiej perspektywie. Na początku sezonu i w drugiej części wiosny (jeśli klub będzie bił się o czołowe lokaty w lidze) pewnie też tak będzie. Niewiadomą są mecze w okresie grudzień-luty. Tu już tak łatwo o wyprzedanie wejściówek nie będzie, tym bardziej, że w tym okresie zagramy w Szczecinie z Wartą, Śląskiem i ŁKS-em, czyli zespołami raczej spoza czołówki.

Na zakończenie sezonu w klubie albo przyjdzie świętować sukces finansowy, gdy większość spotkań będzie się wyprzedawać, albo rozpoczną się spotkania z cyklu "jak znów przyciągnąć kibiców na stadion". Najwięcej w tej kwestii zależeć będzie od wyników zespołu. Ktoś poszedł "po bandzie" i wyniku pośredniego nie będzie. Albo sukces, albo porażka.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6045

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...