• Podsumowanie spotkań rezerw i juniorów starszych

W miniony weekend swoje spotkania rozegrały rezerwy oraz juniorzy starsi szczecińskiej Pogoni. Pomimo faktu, że obie ekipy Dumy Pomorza występowały przed własną publicznością, to żadnej z drużyn nie udało się zainkasować trzech punktów.

Sobotniego starcia przeciwko beniaminkowi III ligi nie będzie wspominał najlepiej Patryk Małecki. Portowcy ulegli zespołowi KS Chwaszczyno aż 1:4, a były zawodnik krakowskiej Wisły otrzymał drugą żółtą kartkę za dyskusje i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Do przerwy goście skutecznie odpierali ataki zawodników Dumy Pomorza i oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkwoym remisie. Mimo widocznej przewagi graczy Dumy Pomorza, to nieoczekiwanie goście wyprowadzali zabójcze kontrataki. Pierwszego gola gościa zdobyli w 52. minucie, po akcji z pola. Trzy minuty później po wyprowadzeniu kolejnej kontry zawodnicy z Chwaszczyna kolejny raz pokonali Brzozowskiego. Małecki opuścił murawę w 67. minucie przy wyniku 0:3. Honorowego gola, ustalając wynik spotkania zdobył Robert Obst, który przejął opaskę kapitańską po Kajetanie Pogorzelczyku. Przed piątą serią gier rezerwy Pogoni z dorobkiem zaledwie czterech punktów zajmują 11. pozycję.

Pogoń II Szczecin – KS Chwaszczyno 1:4 (0:3)
1:4 – Robert Obst 86’

Pogoń II: Brzozowski - Kotłowski, Kosacki, Krzywicki, Łaźniowski - Walski (Jałoszyński), Obst, Okuszko (Bednarski) - Małecki, Pogorzelczyk (Bartoszewicz), Kozłowski (Paczuk).

Juniorzy starsi podejmowali w 4. kolejce CLJ Wartę Poznań. Po remisie w Gdańsku młodzi Portowcy liczyli na poprawę humorów i drugie ligowe zwycięstwo. Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie, kiedy to wznowienie gry z rzutu rożnego zamienił na strzał pod poprzeczkę Fabian Burzyński. Stracona bramka podziałała na juniorów Pogoni bardzo pozytywnie. To oni kontrolowali grę do końca pierwszej części spotkania, lecz nie potrafili udokumentować tego golem. Sześć minut po wznowieniu gry bramkę wyrównującą zdobył Rafał Maćkowski. W 64. futbolówkę niefortunnie uderzył Sebastian Kowalczyk i trafił do własnej bramki. Znów Portowcy musieli odrabiać straty. Ta sztuka udała się Jakubowi Kuzko w 85. minucie. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbiter nie uznał gola nr 3 dla juniorów Pogoni twierdząc, że szczeciński zawodnik był na pozycji spalonej. Po czterech rozegranych spotkaniach juniorzy starsi z dorobkiem pięciu punktów zajmują 10. pozycję w tabeli CLJ.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 2:2 (0:1)
1:1 – Rafał Maćkowski 51’
2:2 – Jakub Kuzko 85’

Pogoń: Henger – Marczuk, Stańczyk, Kuzko, Kuliga – Kurczak (Bryk), Zieliński, Kowalczyk, Peda (Czapliński), Maćkowski (Giec) – Paczuk (Chouwer).

Autor: Tomasz Smoter
Żródło: Pogoń Szczecin SA / własne