To nie był najlepszy weekend dla zawodników wypożyczonych z Dumy Pomorza. Większość graczy nie pojawiła się na boisku lub spędziła na nim kilka minut a ich drużyny remisowały lub musiały uznać wyższość rywali.

Łódzki Widzew podejmował na własnym stadionie Flotę Świnoujście. Spotkanie na ławce rezerwowych gości rozpoczęli Kamil Zieliński oraz Dawid Kort. Tylko ten drugi z wcześniej wymienionych zawodników otrzymał szansę gry. Korcik pojawił się na murawie w 82. minucie zastępując Charlesa Nwaogu. Mecz zakończył się remisem 1:1. Z kolei Dolcan Ząbki podejmował na własnym stadionie beniaminka rozgrywek – Bytovię Bytów. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a wypożyczeni do drużyny gospodarzy Tadrowski i Neumann nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych.

Całe spotkanie w barwach Błękitnych przeciwko Okocimskiemu KS rozegrali Sebastian Murawski oraz Oskar Fijałkowski. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po raz pierwszy w tym sezonie gorycz porażki na własnym stadionie poznali gracze MKS – u Kluczbork, który uległ 0:1 Energetykowi ROW Rybnik. Całe spotkanie rozegrał Krystian Rudnicki. Po ostatnim meczu swojej drużyny z pewnością nie może być zadowolony Mateusz Wilk. Jego Limanovia po raz kolejny musiała uznać wyższość rywala, a sam Mateusz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

W najlepszym humorze na pewno nie może być również Mateusz Lewandowski, którego Virtus Entella uległ Spezii w meczu derbowym. Dla drużyny gości była to trzecia porażka z czterech dotychczas rozegranych kolejek Serie B. Były gracz Wisły Płock na boisku pojawił się w 50. minucie.

Autor: Tomasz Smoter