• Wspólna Pogoń, czyli weekend ze sportami halowymi

Kilka dni temu prezesi różnych sekcji szczecińskich klubów podpisali deklarację, która zainicjowała powstanie grupy roboczej o nazwie „Wspólna Pogoń”. Ma ona na celu budowanie silnej sportowej marki. W związku z tym nasz serwis również zamierza przyczynić się do rozwoju naszego rodzimego sportu i co tydzień będziemy zapowiadać i krótko relacjonować weekendowe wydarzenia w klubach, które deklarację podpisały.

Podtrzymać serię

Dzisiejsze starcie z MKS – em Dąbrowa Górnicza będzie dla zespołu Wilków Morskich jednym z najważniejszych spotkań w rundzie zasadniczej. Szczecinianie mają tylko jeden punkt przewagi nad dzisiejszym rywalem, który plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. W związku z tym dla Wilków Morskich zgarnięcie pełnej puli to sprawa priorytetowa. Wyjazdowe zwycięstwo odniesione w Lublinie jest dla podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza pozytywnym zastrzykiem energii, które powinno zaprocentować w dzisiejszym meczu. Każde, kto chce zobaczyć Wilki Morskie w akcji, powinien dziś wybrać się na szczecińską Arenę.

King Wilki Morskie – MKS Dąbrowa Górnicza
10 stycznia 2015 godz. 17:00
Arena Szczecin, ul. Szafera

Czas się odegrać

Fani damskiego szczypiorniaka już w niedzielę będą mieli okazję do zobaczenia ligowego starcia na najwyższym poziomie. Do Szczecina przyjeżdża zespół Zagłębia Lubin. Będzie to starcie szóstej z czwartą drużyną ligi. Jeśli zawodniczkom Pogoni uda się pokonać lubinianki to dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek powinny przeskoczyć je w tabeli. Ponadto podopieczne Adriana Struzika będą chciały się odegrać za porażkę odniesioną w Lubinie na początku sezonu, kiedy to mimo prowadzenia do przerwy 11:5 szczecinianki ostatecznie przegrały 26:22. Ponadto niedzielne starcie będzie okazją do obejrzenia reprezentantek Polski. Wszystkich chętnych zapraszamy już jutro do Areny.

Pogoń Baltica Szczecin – Zagłębie Lubin
11 stycznia 2015, godz. 17:30

Szczypiorniści i futsaliści odpoczywają

W nadchodzący weekend nie będziemy mogli obejrzeć w akcji zawodników Gaz – System Pogoni Szczecin. Ligowa przerwa spowodowana jest rozpoczynającymi się za sześć dni Mistrzostwami Świata w Katarze, na którym wystąpi również reprezentacja Polski. Przerwę mają również zawodnicy Pogoni 04, którzy wznowią swoje rozgrywki 23 stycznia meczem przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie okupujący przedostatnie miejsce - AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Autor: Tomasz Smoter