Aktualności

Gościem cyklu "rozmowy pod krawatem" w Polskim Radiu Szczecin był dziś Krzysztof Jałosiński, prezes Zakładów Chemicznych Police i wiceprezes Grupy Azoty. W trakcie rozmowy zdradził, że jego firma od kilku miesięcy sonduje i rozmawia o wykupie pakietu większościowego udziałów w Pogoni Szczecin.


- Analizujemy sytuację w Pogoni. Pod kątem zaangażowania właścicielskiego. Odkrywam w tym momencie może coś nowego. Robiliśmy analizy, myślimy o tym już od kilku miesięcy i dalej nad tym debatujemy. Nie mamy jeszcze wybranego finalnego konceptu. Jeżeli chcemy angażować się w Pogoń Szczecin to chcemy mieć wpływ na decyzje i nasze doświadczenia w sporcie i biznesie przekazać klubowi. Nie ujmując oczywiście nic naszym kolegom, którzy są zaangażowani w Pogoń Szczecin. Jeśli zamierzamy robić to o czym mówimy, myślimy o wykupie pakietu większościowego. Nie chcemy być mniejszościowym akcjonariuszem gdziekolwiek jesteśmy z uwagi na to, że chcemy mieć wpływ na pewne sprawy - powiedział w rozmowie z Tomaszem Chacińskim.

Krzysztof Jałosiński wprost stwierdził, że kupno klubu miałoby być jednym z biznesów Grupy Azoty, któy docelowo miałby przynosić dochody.

- Główną kwestią nad którą się zastanawiamy to, co nam to może dać nam jako firmie. Traktujemy to jako biznes. My nie sponsorujemy żadnych sportowców czy klubów. My promujemy siebie jako firmę - powiedział Jałosiński.

Oczywiście przedstawiciele głównego sponsora zdają sobie sprawę z tego, że w klub należy zainwestować spore środki. Rozmowy trwają i niedługo spółka będzie w stanie podjąć decyzję o zaangażowaniu lub jego braku.

- Jesteśmy po kilku rozmowach. Ważne jest jak można poprawić sytuację Pogoni, ile można zainwestować i w jaki sposób my te pieniądze odbierzemy. Rozmowy są już na etapie finalnym - dodał wiceprezes Grupy Azoty.

PEŁNĄ ROZMOWĘ Z KRZYSZTOFEM JAŁOSIŃSKIM ODSŁUCHAĆ MOŻNA TUTAJ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Polskie Radio Szczecin
Wyświetleń: 2069

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...