Portowcy żegnają się dziś z Pogorzelicą. Na zakończenie obozu rozegrali w pobliskim Pobierowie swój czwarty w tym roku mecz kontrolny, w którym pewnie pokonali Flotę Świnoujście 2:1. Na listę strzelców wpisali się Robak i Murawski.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych nacisków ze strony Floty. Pierwszą dobrą okazję miał Nwaogu jednak przy przyjęciu piłki wspomagał się ręką. W 10. minucie rywale objęli jednak prowadzenie za sprawą uderzenia Marka Opałacza. Portowcy stracili futbolówkę na własnej połowie, Opałacz miał sporo miejsca i uderzył z dystansu nie dając szans Janukiewiczowi. Od tego momentu Portowcy "wybudzili się" ze snu i zaczęli mocniej atakować swoich rywali. W 20. minucie meczu po rzucie wolnym egzekwowanym przez Janotę w dobrej sytuacji był Frączczak, jednak jego strzał przeleciał nad bramką. Chwilę później próbował testowany Kamess. Niestety chęci nie przełożyły się na skuteczność i fatalnie chybił. W 29. minucie meczu było już jednak 1:1. Z lewej strony z piłką znalazł się Ricardo Nunes, który dośrodkował w okolice jedenastego metra gdzie niepilnowany Robak nie dał szans bramkarzowi. Kilka chwil później Portowcy wyszli na prowadzenie. Podanie z prawej strony od Kamessa pewnie wykorzystał Rafał Murawski. W ostatniej akcji pierwszej połowy po podaniu Robaka i odegraniu futbolówki przez Walskiego, piłka trafiła do Kamessa, który uderzył nad bramką Wyspiarzy. Rozkręcająca się z minuty na minutę Pogoń do przerwy schodziła przy jednobramkowym prowadzeniu. Widać, że testowanemu Łotyszowi zależy na jak najlepszym występie.

Drugą połowę znów trochę odważniej rozpoczęli Wyspiarze. Na początku drugiej części gry rzut wolny wykonywał Opałacz, który jednak uderzył mocno nad bramką Janukiewicza. W 54. minucie na boisku pojawił się Dominik Kun, który cztery minuty po wejściu na boisko był bliski wpisania się na listę strzelców. Młody pomocnik dostał podanie od Danielaka i oddał strzał głową. W tej sytuacji piłka powędrowała nad poprzeczką. Z każdą kolejną akcją zarysowywała się coraz większa przewaga Portowców. Pół godziny przed zakończeniem meczu pięknym uderzeniem popisał się Maksymilian Rogalski, jednak golkiper Floty popisał się udaną interwencją. Kwadrans później po dośrodkowaniu Nunesa piłkę przed pole karne wybił jeden z Wyspiarzy. Wówczas dopadł do niej Murawski, który uderzył niecelnie. W 90. Minucie na zryw zdecydowali się jeszcze gracze ze Świnoujścia. Zawodnik Floty uderzył w środek bramki, a Janukiewicz wypiąstkował piłkę w bok. Portowcy zasłużenie zwyciężyli 2:1. W drugiej połowie nie było wielu emocji. Było to spowodowane wieloma roszadami w składzie Pogoni.

Pogoń Szczecin – Flota Świnoujście 2:1 (2:1)
0:1 – Marek Opałacz 10’
1:1 – Marcin Robak 29’
2:1 – Rafał Murawski 36’

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak (46’ Sebastian Rudol), Wojciech Golla, Hernani (46’ Maksymilian Rogalski), Ricardo Nunes - Mateusz Matras, Rafał Murawski (82" Robert Obst), Karol Danielak (69" Kamil Wojtkowski), Michał Janota (28" Michał Walski), Vladimiris Kamess (54’ Dominik Kun)- Marcin Robak (77" Filip Kozłowski).

Autor: Tomasz Smoter
Żródło: Pogoń Szczecin SA