• Upragnione gole i zwycięstwo na koniec obozu

Dopiero w czwartym sparingu rozgrywanym w Turcji, piłkarzom Pogoni udało się trafić do bramki rywali. Uczynili to dwukrotnie i dzięki temu mogli cieszyć się ze zwycięstwa z FK Jagodina 2:1. PPortowcy w piątek wrócą do Szczecina gdzie przez tydzień przygotowywać się będą do startu wiosennych rozgrywek.

Zawodnicy obu zespołów rozpoczęli spotkanie bez zbędnych kalkulacji. Już w trzeciej minucie spotkania groźnie było pod bramką serbów jednak faulu na rywalu w wykonaniu Matrasa dopatrzył się sędzia. Kilka sekund później Janukiewicz uchronił Portowców od utraty bramki interwencją po strzale z dystansu. Już w 9. minucie Portowcom udało się jednak wyjść na prowadzenie. Kamess popędził skrzydłem, minął rywala i zagrał w pole karne do niepilnowanego Robaka. Ten jednak trafił wprost w bramkarza, który przy dobitce Murawskiego nie miał już żadnych szans. Pierwsza strzelona w tym roku bramka przez Pogoń na tureckiej ziemi wyraźnie ich podbudowała, gdyż kolejne minuty upływały pod dyktando Dumy Pomorza. Bardzo aktywny był Kamess, który asystę zaliczyć mógł już w 17. minucie kiedy to po jego dośrodkowaniu główkował Matras, jednak minimalnie chybił. Nie minęło jeszcze pół godziny gry, a Pogoń prowadziła już 2:0. W polu karnym faulowany był Murawski, a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Marcin Robak. Dwubramkowe prowadzenie jednak uśpiło delikatnie Portowców. W 38. minucie rywale mocno wbili piłkę w pole karne, Janukiewicz zdążył ją sparować, jednak przy dobitce nie dał już rady interweniować. W odpowiedzi szarżę przeprowadził Danielak, który zdecyodwał się na strzał jednak z ogromnym trudem piłkę odbił bramkarz rywali. Przed przerwą wyniku nie udało się już zmienić.

Druga część meczu rozpoczęła się zdecydowanie spokojniej od pierwszej. Na pierwsze uderzenie przyszło nam czekać aż do 58. minuty spotkania, jednak strzał Robaka został zablokowany. Po wejściu na boisko aktywny był Hubert Matynia, który często próbował dośrodkowywać. W 70. minucie meczu po jednym z dośrodkowań piłkę przyjął Frączczak i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Futbolówka jednak przeleciała obok bramki. Na kolejne zagrożenie czekaliśmy 12. minut. Po dośrodkowaniu z rożnego Walskiego, w dobrej sytuacji znalazł się Robak, jednak główkował niecelnie. Wrzutki, prostopadłe piłki i dośrodkowania w drugiej części gry nie przynosiły już tak groźnych sytuacji, co akcje z pierwszej części meczu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Portowców.

Pogoń Szczecin - FK Jagodina 2:1 (2:1)
9" 1:0 Rafał Murawski
26" 2:0 Marcin Robak (k.)
38" 2:1 ?

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Ricardo Nunes (46" Hubert Matynia), Wojciech Golla, Hernani, Adam Frączczak - Karol Danielak (46" Takuya Murayama), Mateusz Matras, Maksymilian Rogalski (56" Michał Walski), Rafał Murawski, Vladimirs Kamess (66" Sebastian Rudol) - Marcin Robak