W 9. kolejce do Szczecina przyjechał lider całej ligi, więc logicznego faworyta należało szukać wśród gości. Pogoń zagrała jednak swój najlepszy mecz w tym sezonie i pokonała Wisłę Kraków 2:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adam Buksa.

Ambitnie rozpoczęła spotkanie Pogoń, która od pierwszej minuty starała się już zagrozić bramce Wisły Kraków. Zaangażowanie dało efekt, ponieważ już po kilkunastu minutach drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia objęła prowadzenie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego dobrze wyskoczył Adam Buksa i przy biernej postawie Lisa umieścił piłkę w siatce. Najważniejsze, że Pogoń po strzelonej bramce nie spoczęła na laurach i ciągle próbowała podwyższyć wynik. Strzelali z dystansu między innymi Kozulj z Majewskim, a sporo roboty z przodu robił też Buksa. Wisła Kraków w pierwszej połowie stworzyła praktycznie jedną klarowną sytuację, jednak po dobrym dośrodkowaniu Bartkowskiego z piłką minął się Ondrasek.

O ile pierwsza połowa była dobra w wykonaniu Pogoni, to co powiedzieć o drugiej. Kilkadziesiąt sekund od wyjścia z szatni, a na tablicy mieliśmy już 2:0! Kozulj wpadł z piłką w pole karne, po czym oddał ją do niepilnowanego Buksy. Ten zdążył jeszcze piłkę przyjąć, po czym zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, czym spowodował szał radości na trybunach. W 82. minucie meczu Wisła oddała pierwszy celny strzał na bramkę Załuski, co gorsze od razu był to gol. Do zgranej piłki z prawej strony dopadł Imaz i umieścił ją w siatce, czym dał nadzieje swojej drużynie na korzystny wynik. Wisła wyczuła szansę na wywiezienie ze Szczecina choćby punkty, ale Portowcy zagrali ostatnie minuty bardzo mądrze i po ostatnim gwizdku mogli się cieszyć z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1

1:0 Adam Buksa 14'
2:0 Adam Buksa 46'
2:1 Imaz 82'

Żółte kartki: Drygas, Kozulj, Buksa (Pogoń) Kostal, Bartkowski, Pietrzak, Ondrasek, Basha (Wisła Kraków)

Pogoń Szczecin: Załuska - Nunes, Dvali, Walukiewicz, Stec (90' Rudol) - Kowalczyk, Podstawski, Drygas, Kozulj (80' Matynia), Majewski (76' Hołota) - Buksa.

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Bartkowski - Boguski (63' Kolar), Basha, Kort (63' Halilovic), Imaz, Kostal (73' Wojtkowiak) - Ondrasek.