Aktualności

  • Goal.pl: Były reprezentant Francji na celowniku Pogoni

Piotr Koźmiński z portalu Goal.pl informuje, że na celowniku Pogoni znalazł się były reprezentant Francji, za którego swego czasu płacono 10 milionów Euro.


Josuha Guilavogui, a więc 7-krotny reprezentant Francji (debiutował u Didiera Deschampsa), którego najbardziej znanym klubem w karierze jest Atletico Madryt. Trafił tam z St-Etienne za 10 mln euro przed startem sezonu 2013/2014.

W tym klubie nie zdołał się jednak przebić, dla Atletico rozegrał jeden ligowy mecz i cztery w Pucharze Króla. Niedługo później został z powrotem wypożyczony do St-Etienne, a następnie do Wolfsburga, który najpierw zapłacił za wypożyczenie niemal 7 mln euro, a następnie kupił gracza za dodatkowe 3 mln euro.

Potem 34-letni obecnie Guilavogui grał jeszcze w Girondins Bordeaux, 1. FSV Mainz i Leeds United. Jeśli chodzi o sukcesy to z Atletico Madryt sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, z Wolfsburgiem po Puchar Niemiec, z St-Etienne Puchar Ligi Francuskiej, a z Leeds awansował do Premier League.

Ponad 200 meczów w Bundeslidze!

Najwięcej meczów rozegrał na poziomie Bundesligi, bo to aż 218 spotkań, 9 goli i 5 asyst. W Ligue 1 to 118 spotkań, 7 bramek i 8 asyst. W Lidze Mistrzów i Lidze Europy to po 16 występów.

To defensywny pomocnik, a właśnie takiego gracza Pogoń pilnie teraz potrzebuje, o czym w programie Nasz News mówił niedawno dyrektor klubu Tan Kesler. Z informacji goal.pl wynika, że Duma Pomorza podjęła rozmowy z tym graczem i wygląda na to, że jego przyjście jest całkiem prawdopodobne.

WIĘCEJ MOŻESZ PRZECZYTAĆ TUTAJ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Goal.pl
Wyświetleń: 13692

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...