Aktualności

  • Historia spotkań: W Legnicy bez porażki

Historia spotkań pomiędzy Pogonią Szczecin i Miedzią Legnica to dziesięć spotkań. Pierwsze rozegrane zostało w sezonie 1989/1990.


Dotychczas Pogoń odniosła trzy zwycięstwa w meczach z Miedzią, pięć razy odnotowywaliśmy remis, a dwa razy lepsza okazywała się drużyna z Legnicy. Piątkowy pojedynek będzie pierwszym na poziomie Ekstraklasy.

W Legnicy rozegrano do tej pory pięć spotkań pomiędzy Miedzią i Pogonią. Duma Pomorza nie poniosła w nich żadnej porażki. Cztery razy padał remis, a Pogoń wygrała raz.

Ten jedyny raz w którym Pogoń była górą nad Miedzią w Legnicy to też ostatni pojedynek obu zespołów. Doszło do niego 11 kwietnia 2009 roku w II lidze.

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 1:3 (0:1)
Woźniak (s) 85' - Lebedyński 26', Parzy (k) 70', Lebedyński 90'
Miedź: Burant - Żółtowski, Kotlarski, Bakrać, Mikutel, Ilków-Gołąb, Gawlik, Kret, Musiałowski, Zagdański (46' Kociszewski), Ochota (86' Dzięgleski)
Pogoń: Binkowski - Skrzypek, Nowak, Dymek, Woźniak - Rydzak, Szczyrba (63' Biliński), Parzy, Petasz (72' Chi-Fon) - Ropiejko (84' Wólkiewicz), Lebedyński

Bilans bramek w rozegranych do tej pory dziesięciu spotkaniach również jest na korzyść Pogoni. Portowcy zdobyli 12 goli, a stracili 9. Nie mamy nic przeciwko temu, aby w Legnicy powtórzony został wynik z ostatniego pojedynku tych zespołów.

Superbet

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/fot. lca.pl
Wyświetleń: 3476

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.