Nowy sportowy serial dokumentalny „JA. KAPITAN” będzie miał premierę 28 maja w serwisie CANAL+ online. Odcinki będą publikowane co tydzień. Najnowsza seria nie będzie opierała się tylko na podsłuchiwaniu kapitanów w szatni, na boisku czy na treningach, jak miało to miejsce w „Sędziach” czy „Piłkarzach na Podsłuchu”. Nasza nowa produkcja to osiem różnych historii i całkowicie różnych charakterów - czytamy w komunikacie stacji.
Ośmiu liderów klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy opowiada o swojej piłkarskiej drodze, życiu oraz o sukcesach i porażkach, i to nie tylko tych boiskowych. Głos zabierają też ich najbliżsi: rodzice, żony, dzieci wujkowie, bracia czy koledzy z boiska.
Zdjęcia do serialu były nagrywane nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Anglii, Portugalii czy Chorwacji.
- Prace nad serialem „JA. KAPITAN” trwały, a w zasadzie trwają, od kilku miesięcy. W kolejnych odcinkach bliżej poznamy liderów ośmiu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Widzowie zobaczą przede wszystkim, jakimi są ludźmi. Seria zadebiutuje odcinkiem, którego bohaterem jest Lukas Podolski. To będzie podróż przez całą karierę byłego reprezentanta Niemiec. O jego przywiązaniu do Polski i Górnika Zabrze będą opowiadać jego najbliżsi. Nad każdym odcinkiem „JA. KAPITAN” pracowały oddzielne ekipy realizatorskie i autorzy. Efekt prac przeszedł nasze oczekiwania. Mamy godziny nagranych rozmów z ważnymi osobami w życiu każdego kapitana. Odwiedziliśmy też ich rodzinne strony. Takiej sportowej serii dokumentalnej jeszcze nie było w naszej ofercie, a przypomnę, że seriale sportowe CANAL+ mają już swoją markę - podkreśla Michał Kołodziejczyk, dyrektor CANAL+ SPORT.
Mikael Ishak opowiada o boreliozie, którą przeszedł. Przyznaje też, że jako Asyryjczyk jest niezwykle wierzącym człowiekiem. Erik Exposito mówi o swojej przemianie i niespełnionej sadze transferowej, która doprowadziła go do kapitańskiej opaski w Śląsku.
Lukas Podolski odniesie się do nieudanej przygody w Bayernie Monachium. Cofniemy się do czasów, kiedy „Poldi” był nastolatkiem z polskimi korzeniami w Kolonii. O mistrzu świata wypowiadać się będzie m.in. jego kolega z reprezentacji Niemiec i Arsenalu – Per Mertesacker oraz były golkiper Kanonierów – Łukasz Fabiański. Nie zabraknie też planów dotyczących przyszłości Górnika i piłkarskiej emerytury.
Jaki był młody Kamil Grosicki, który wyjeżdżał ze Szczecina, rozpoczynając wielką karierę, w stosunku do faceta, który wrócił do Pogoni? Dziś to doświadczony piłkarz i człowiek. W pełni świadomy mężczyzna, który wygrał walkę z hazardem. O tym jak dojrzał „Grosik” będą mówić m.in.: Robert Lewandowski, prezes PZPN Cezary Kulesza, Adam Nawałka czy Sławomir Peszko. Jeden z najlepszych piłkarzy PKO BP Ekstraklasy opowie m.in. o trudnych relacjach ze swoim byłym trenerem z tureckiego Sivassporu - Roberto Carlosie. To wszystko i sporo więcej w historii lidera Pogoni.
Josue przyszedł na świat w dzielnicy, gdzie królowały przestępczość, narkotyki i… FC Porto. Dzięki piłce dostał szansę, żeby nie kraść z głodu. Portugalczyk opowie o bolesnych relacjach z rodziną. Skonfrontuje się z faktem, że kocha go Warszawa, a nienawidzi reszta Polski. W odcinku wystąpią również jego żona i córka oraz ludzie, których spotkał na piłkarskiej drodze: słynny reprezentant Portugalii – Pepe czy znakomity trener Paulo Fonseca.
Jakub Czerwiński wyjaśni które mistrzostwo Polski smakowało lepiej, te z Legią czy to w Piaście? Po co kiedyś pojechał 600 km na testy z Muszyny do Opalenicy? Stoper Piasta odnosi się do swojej nieudanej przygody w warszawskim klubie.
Zoran Arsenić jest kapitanem i liderem obrony Rakowa. Chorwat pokaże jak wygląda jego dzień w częstochowskim klubie. Okazuje się też, że zamiast egzotycznych wakacji 29-latek woli wypoczywać w swoich rodzinnych stronach. Defensor opowie o specyfice pracy w akademii NK Osijek, której jest absolwentem. To szkółka, która jest znana na całą Chorwację.
Taras Romanczuk to obecnie dwukrotny reprezentant Polski. Jest też Ukraińcem i od początku wojny w tym kraju stara się pomagać, tworząc różne zbiórki charytatywne. Kapitan Jagi ma polskie korzenie. Do Jagiellonii przebijał się przez trzecioligową Legionovię. Już w Ekstraklasie miał głośny konflikt z Dominikiem Furmanem. Obaj panowie odnoszą się po latach do starego sporu. Do tego jego wzloty i upadki w Białymstoku oraz droga do historycznych wyników „Dumy Podlasia” w sezonie 2023/24.
Takiej sportowej serii dokumentalnej w CANAL+ jeszcze nie było. Kibice kapitanów swoich klubów znają głównie z boisk, a dzięki temu serialowi każdy fan przekona się jakim człowiekiem jest lider jego drużyny.
DATY PREMIER ODCINKÓW „JA. KAPITAN” ORAZ ICH AUTORZY:
Lukas Podolski (Górnik Zabrze) – 28 maja
Autor: Piotr Glamowski
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – 4 czerwca
Autor: Bartosz Gleń
Josue (Legia Warszawa) – 11 czerwca
Autor: Jakub Jeleński
Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) – 18 czerwca
Autor: Gabriel Rogaczewski
Zoran Arsenić (Raków Częstochowa) – 25 czerwca
Autor: Adam Zakrzewski
Mikael Ishak (Lech Poznań) – 2 lipca
Autor: Krzysztof Marciniak
Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) – 9 lipca
Autor: Remigiusz Kula
Erik Exposito (Śląsk Wrocław) – 16 lipca
Autorzy: Jan Kałucki i Michał Mitrut
Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.
Trwa ładowanie komentarzy...