Aktualności

  • Kurs Dyrektora Sportowego na obiektach Pogoni

Polski Związek Piłki Nożnej od 2022 roku organizuje Kurs Dyrektora Sportowego. Podczas jego drugiej edycji kursanci mają okazję wizytować obiekty Pogoni Szczecin.


Kurs Dyrektora Sportowego PZPN ma na celu merytoryczne przygotowanie kandydatów do pełnienia tej funkcji w klubie. Dedykowany jest zarówno osobom z profesjonalnym doświadczeniem na tym stanowisku, jak i poszukującym fachowego przygotowania do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji w przyszłości. Docelowo ukończenie kursu ma być wymogiem do pracy na tym stanowisku w klubach dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce. 

VII i VIII sesję drugiej edycji kursu PZPN zdecydował się zorganizować na Stadionie Miejskim w Szczecinie. Kursanci będą przechodzić szkolenia na obiektach Pogoni w dniach 14-16 maja. 

- Z inicjatywą zorganizowania kursu na naszych obiektach zwrócił się do nas jego koordynator, Łukasz Piworowicz. Ideą kursu jest to, aby uczestnicy mieli szansę przejść szkolenia w różnych miejscach w Polsce. Cieszymy się, że tym razem kursanci zawitali do Szczecina i bardzo miło jest nam ich gościć - mówi trener-koordynator Akademii Pogoni, Maksymilian Rogalski. 

Wśród 24 osób, które biorą udział w drugiej edycji kursu jest kilka znanych postaci, w tym Sebastian Mila, Łukasz Trałka czy trener Piotr Stokowiec. Prelegentem podczas pierwszego dnia zajęć był specjalista w zakresie sprzedaży i rozwoju, Grzegorz Szuba. Drugiego dnia zajęcia prowadzili szef Akademii "Road to Dream", Mads Davidsen, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk, a także trener-koordynator naszej Akademii, Maksymilian Rogalski. W czwartek uczesnicy kursu będą mieli wykłady w budynku CSDiM z szefem skautów w naszym klubie, Sławomirem Rafałowiczem, oraz trenerami mentalnymi z EduSport Consulting - Konradem Czapeczką i Rafałem Malinowskim.

- Jako Pogoń Szczecin nie tylko udostępniamy swoje lokale na rzecz kursu, ale też staramy się pokazać jego uczestnikom, jak poszczególne elementy klubu funkcjonują u nas. Wierzymy, że kursanci wyciągną z zajęć dla siebie mnóstwo wartościowych treści - stwierdził Maksymilian Rogalski.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 1627

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...