Aktualności

  • Młodzieżowy turniej ze skandalem w tle

Młodzi piłkarze Pogoni Szczecin z rocznika 2004 czyli trampkarze starsi brali w weekend udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju BellSportCup rozgrywanym w Zakopanem.


Już w rozgrywkach grupowych młodzi zawodnicy Pogoni rywalizowali z takimi klubami jak Leicester City, Czornomorec Odessa, AS Trencin czy Korona Kielce. Ponadto w zawodach udział brały drużyny Olympique Marsylia, Lokomotiva Zagreb, Banik Ostrava czy Chicago Fire. Portowcy zaprezentowali się w zawodach z bardzo dobrej strony i ostatecznie zajęli w zawodach drugie miejsce. Zwyciężyła drużyna Chicago Fire.

Wyczyny sportowe młodych piłkarzy przysłonięte zostały jednak przez te, które powinny odbywać się na ringach bokserskich lub w klatkach MMA. Poniżej relacja jednego z obserwatorów, który dołączył również film wideo ze zdarzenia do naszej redakcji.

- Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia zawodnik zespołu ze Szczecina (nazwisko do wiadomości redakcji) podszedł do bramkarza rywali i zaczął udawać zwierzę (w interpretacji naszego rozmówcy). Czarnoskóry zawodnik z Marsylii w odpowiedzi nie podał mu ręki, a zainterweniować próbował szkoleniowiec zespołu z Francji. Niestety w odpowiedzi na boisko ruszyła jedna z matek, a za nią kilkoro pozostałych i na boisku rozpoczęła się prawdziwa "ustawka" - mówi nasz rozmówca.

Czy tak było? Tego nie wiemy, ale faktycznie, film ze zdarzenia jest zatrważający. Takie zdarzenia przy meczach dzieci i młodzieży nigdy nie powinny mieć miejsca.

School of Excellence. "Szkolenie doskonałości" przydałaby się bardziej rodzicom.

Rozmawialiśmy z przedstawicielami FASE, którzy nie chcieli wypowiadać się oficjalnie. Zaznaczali jedynie, że zawodnik nie wykonywał gestu związanego z małpą, a jedynie wykonywał "cieszynkę" a'la Griezmann, którą wykonuje po każdym strzelonym golu. Zachowanie rodziców tłumaczone było natomiast niewłasciwym zachowaniem sztabu szkoleniowego francuzów.

OŚWIADCZENIE FASE

W związku z wydarzeniami podczas turnieju Bellsport Cup, a także artykułami pojawiającymi się w mediach, pragniemy zaprezentować nasze stanowisko.

1. Zajście miało miejsce po zakończeniu spotkania pomiędzy KS FASE, a Olympique Marsylia. Zawodnicy KS FASE po wygranym spotkaniu chcieli podziękować zawodnikom przeciwnej drużyny. Niestety zawodnicy Olympique Marsylia nie odwzajemnili podziękowań. W tym samym momencie jeden z trenerów przeciwnej drużyny wkroczył na murawę i fizycznie zaatakował zawodnika KS FASE.

2. Gdy doszło do ataku ze strony sztabu szkoleniowego przeciwnej drużyny na murawie pojawili się rodzice naszych zawodników. Niestety jedna z kobiet została uderzona w twarz co doprowadziło do zaognienia całej sytuacji.

3. Sytuacja zakończyła się rozmową pomiędzy sztabami szkoleniowymi obydwu zespołów i podczas kolejnych dwóch dni turniejowych nie doszło to jakichkolwiek incydentów z udziałem ww. drużyn.

4. Insynuacje portalu pogonsportnet.pl jakoby zawodnik KS FASE zaprezentował rasistowskie zachowanie, są brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego. Zawodnik KS FASE po zdobyciu zwycięskiej bramki wykonał „cieszynkę” znaną na całym świecie z tego że wykonuje ją Antoine Griezmann gracz rodem z Francji.

Klub Sportowy FASE od początku istnienia stawia sobie za cel propagowanie zasad wzajemnego szacunku i postaw moralnych. Tym bardziej jesteśmy oburzeni insynuacjami osób nie będących świadkami wyżej wymienionego zajścia.

Zarząd Klubu Sportowego FASE

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6107
Tu podaj tekst alternatywny


Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...