Aktualności

  • Oficjalnie: Grzegorczyk w sztabie Pogoni

Tomasz Grzegorczyk podpisał 1,5-roczny kontrakt z Pogonią Szczecin. Szkoleniowiec będzie pełnił funkcję asystenta I trenera w sztabie szkoleniowym Roberta Kolendowicza.


Grzegorczyk urodził się 13 marca 1981 roku w Szczecinie, natomiast dotąd jego kariera rozwijała się poza Dumą Pomorza. Posiada licencję UEFA PRO.

Jako piłkarz występował w Błękitnych Stargard, klubach niemieckich z niższych lig oraz północnoirlandzkim Larne FC. Karierę zawodniczą zakończył w klubie Torgelower SV, w którym też rozpoczęła się jego praca trenerska.

Do Pogoni trafia po tym, jak rozstał się z Arką Gdynia, którą jesienią prowadził w I lidze jako I szkoleniowiec. Pod jego wodzą gdynianie zanotowali fantastyczny bilans: na 14 meczów w lidze i Pucharze Polski wygrali 11, zremisowali jedno i przegrali dwa. Jeszcze bardziej okazale wyglądał bilans ligowy drużyny prowadzonej przez Grzegorczyka, która w Betclic I lidze punktowała na poziomie 2,58 pkt/mecz (bilans: 11 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka). Jego były już klub zimuje na 2. miejscu i stał się jednym z głównych kandydatów do awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Szkoleniowiec wcześniej pracował w Arce także jako asystent oraz jako pierwszy trener w klubach z niższych lig: Górniku Polkowice, Resovii Rzeszów, Olimpii Elbląg, czy Błękitnych Stargard. Początki jego kariery trenerskiej to z kolei praca w niemieckich Torgelower SV (gdzie pełnił rolę trenera przez blisko 5 lat) i TSG Neustrelitz.

Witamy na pokładzie, trenerze Tomaszu!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 3589

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.