Aktualności

20-letni pomocnik Jakub Piotrowski podpisał nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa wiąże zawodnika z naszym klubem na kolejne trzy lata.


Pomocnik jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Grał również we Wdzie Świecie, skąd trafił do Szczecina. Poprzez zespoły juniorów i rezerw przebijał się do pierwszej drużyny. W Lotto Ekstraklasie Piotrowski zadebiutował niecałe 2 lata temu – 8 listopada 2015 roku wystąpił w Warszawie w spotkaniu z Legią. Do tej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 9 spotkań. Ma również 4 występy w Pucharze Polski.

W granatowo-bordowych barwach pomocnik wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów. Jest też reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej. Wiosną minionego sezonu przebywał na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. W tym czasie rozegrał 13 spotkań w I lidze, jedno w Pucharze Polski i zbierał głównie pochlebne recenzje.

- Zimą rozpoczął się już mój czwarty rok w Pogoni – opowiada Jakub Piotrowski. – Na pewno jest tu możliwość rozwoju dla młodych piłkarzy, a gdy trafiałem do Szczecina, miałem 17 lat. Chcę grać jak najwięcej, pokazać się kibicom. Póki co skupiam się tylko na tym, by udowodnić sobie i wszystkim, że potrafię grać na dobrym poziomie.

- Od początku chcieliśmy, by Kuba został nami i związał się dłuższą umową, ponieważ zamierzamy stawiać na perspektywicznych, młodych zawodników – mówi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. – Ostatnie dobre mecze Kuby jedynie utwierdziły nas we wcześniejszym przekonaniu, że zapracował na nowy kontrakt. Rolą zawodnika będzie teraz to, by na boisku pokazywać pełnię swoich możliwości jak najczęściej.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 6998

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...