Aktualności

  • Pogoń już pewna kary za minuty młodzieżowców. Jak wysoka będzie?

Za nami pełna 32. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja klubów pod względem minut rozegranych przez młodzieżowców na dwie serie gier przed końcem rozgrywek?


W ostatniej kolejce do klubów z wypełnionym limitem 3000 minut dołączyły ŁKS Łódź i Stal Mielec. Wszystko wskazuje też na to, że limit wypełnią Widzew, Cracovia i Śląsk, którym brakuje po mniej niż 90 minut na mecz w pozostałych spotkaniach.

Jeśli chodzi o Pogoń, to ona w meczu z Rakowem dopisała do swojego dorobku 109 minut. Wynik ten oznacza, że Pogoń jest już pewna tego, że nie wypełni pełnego limitu i będzie musiała zapłacić karę. Jak wysoką? 500 tysiecy złotych, lub milon złotych. Aby dobić do 2500 minut, czyli do niższej kary, Portowcom brakuje 194 minuty. Jeśli młodzi zawodnicy Pogoni w dwóch ostatnich spotkaniach zaliczą po 97 minut - wtedy się to uda.

Jakie opłaty grożą klubom za brak odpowiedniej liczby minut rozegranych przez młodych piłkarzy w całym sezonie?

  • 3 000 000 zł w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry 999 minut lub krótszym;
  • 2 000 000 zł w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry od 1000 do 1999 minut;
  • 1 000 000 zł w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry od 2000 do 2499 minut;
  • 500 000 zł w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry od 2500 do 2999 minut.

Zdjęcie

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6166

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...