Jak co tydzień zaglądamy do I oraz II ligi, aby sprawdzić jak radzą sobie wypożyczeni tam zawodnicy Pogoni. Ja na razie większość z nich wywalczyła miejsce w podstawowych składach swoich drużyn.

W meczu Bytovia Bytów – Stomil Olsztyn pełne 90 minut rozegrał Gracjan Jaroch. Jego drużyna jednak tylko bezbramkowo zremisowała u siebie z zespołem, z którym najprawdopodobniej przez większość sezonu będzie walczyć o utrzymanie.

W pierwszym składzie Wigier Suwałki wyszedł Damian Pawłowski, jednak już całą drugą połowę oglądał z ławki rezerwowych. Jego drużyna mierzyła się natomiast z faworytem do awansu, Chojniczanką Chojnice, w której bramki strzeże dobrze znany w Szczecinie Radosław Janukiewicz. Były bramkarz Pogoni po meczu nie mógł być zadowolony, ponieważ jego zespół ponownie stracił trzy punkty po bramce w doliczonym czasie gry. W 69. minucie w tym meczu na murawie pojawił się również Aron Stasiak.

W I lidze zadebiutował Rafał Maćkowski. Urodzony w Policach piłkarz zameldował się na boisku w 72. minucie, a jego Chrobry Głogów zremisował w meczu wyjazdowym z GKS-em Tychy.

Do udanych weekend może zaliczyć Błażej Starzycki, który wypożyczony jest do Błękitnych Stargard. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego udała się do Elbląga, gdzie pokonała 1:0 tamtejszą Olimpię. Młody zawodnik spędził na boisku pełne 90 minut.

Z ławki zwycięstwo Stali Stalowa Wola nad Resovią oglądał Szymon Jopek, który ciągle ma problemy z przebiciem się do składu swojej drużyny.

Pełne 90 minut w barwach Pogoni Siedlce rozegrał Mateusz Bochnak. Jego drużyna przegrała jednak w meczu wyjazdowym z Olimpią Grudziądz 0:2.