• U-19: Benedyczak i Walukiewicz z golami

W rewanżowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski U19 pokonała rówieśników ze Szkocji 4:3. Na listę strzelców wpisało się dwóch zawodników Dumy Pomorza.

Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Maciej Żurawski, a także Adrian Benedyczak i Sebastian Walukiewicz. Obaj przed trzema dniami rywalizowali z Włochami na poziomie kadry U20. Po meczu zostali przesunięci do reprezentacji młodszego rocznika. – W listopadzie rozpoczynają się eliminacje do Mistrzostw Europy U19. Selekcjoner Dariusz Gęsior chciał nas zobaczyć na boisku – stąd decyzja o zejściu do młodszego rocznika – tłumaczy Adrian Benedyczak.

Napastnik Dumy Pomorza występ w biało-czerwonych barwach udokumentował bramką. W 68. minucie spotkania wypracował rzut karny, a kilkanaście sekund później pewnie posłał piłkę do siatki z jedenastu metrów. Na listę strzelców wpisał się także Sebastian Walukiewicz, który w doliczonym czasie gry wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową zapewnił Polakom zwycięstwo.

Maciej Żurawski i Sebastian Walukiewicz rozegrali pełne spotkanie. Adrian Benedyczak na boisku spędził natomiast 80 minut. W meczowej kadrze znalazł się również Błażej Starzycki, ale całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Polska U19 – Szkocja U19 4:3
1:0 Michał Skóraś 35′
1:1 Ewan Henderson 50′
2:1 Adrian Benedyczak 69′ (k)
3:1 Marcin Grabowski 76′
3:2 Jack Aitichison 80′
3:3 Glenn Middleton 90′
4:3 Sebastian Walukiewicz 90′

Polska: Mrozek – Grabowski, Żurawski, Klupś, Walukiewicz, Benedyczak, Michalski, Sinior, Tabiś, Kiwior, Skóraś